دبیر كل بنكداران مواد غذایی مطرح كرد:

كمبود مواد غذایی نداریم

كمبود مواد غذایی نداریم

دبیر كل بنكداران مواد غذایی تهران اظهار داشت: در انبارها، سطح بازار و خرده فروشی هیچ نشانه ای از كمبود كالای اساسی نداریم.قاسمعلی حسنی در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: خوشبختانه در شرایط فعلی هیچ نوع کمبودی در بازار کالای اساسی نداریم و تامین کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم به میزان کافی صورت گرفته است. اما گاهی اوقات شاهد گرانفروشی کالا در بازار هستیم.

وی اضافه کرد: واردات برخی کالاهای اساسی از اردیبهشت ماه در انتظار تخصیص ارز بود اما خوشبختانه تامین ارز مورد نیاز برای واردات این اقلام باعث شده تا کمبودی در بازار کالای اساسی به چشم نخورد. همین طور گرانفروشی کالا و سوءاستفادههایی که در بازار رخ می دهد نیز ناشی از عملکرد واردکنندگان و عرضه کنندگان است و کمبودی در بازار نداریم که منجر به افزایش قیمت ها شود.

دبیر کل اتحادیه بنکداران مواد غذایی اشاره کرد: باتوجه به برخی تخلفات در سطح بازار و گرانفروشی هایی که رخ می دهد لازم است برخوردهای قاطع با این افراد صورت بگیرد و بدون تردید هیچ برخوردی بهتر از نخریدن کالا از گرانفروشان نیست.

به گفته وی جزای گرانفروشان فقط نخریدن کالا است و تا زمانی که افراد سودجو برای کالاهایی که با نرخ های گزاف عرضه می کنند، خریدار و مشتری نداشته باشند دیگر نمی توانند به این رویه ادامه بدهند.

حسنی با اشاره به اقداماتی که از طرف نهادهای نظارتی برای کنترل قیمت ها صورت می گیرد، اظهار داشت: تسهیل شرایط واردات و تامین کالای اساسی در کنار نظارت بر عملکرد بازار می تواند قیمت ها را به نقطه تعادل برساند.1399/05/19
20:43:26
5.0 / 5
1873
تگهای خبر: بازار , خرید , فروش , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
تولیدو