چند درصد از متقاضیان موفق به دریافت تسهیلات شدند؟

چند درصد از متقاضیان موفق به دریافت تسهیلات شدند؟

به گزارش تولیدو جدید ترین آمار منتشره از جانب وزارت صمت نشان داده است كه در دو ماهه اول سال جاری در بخش تسهیلات رونق تولید، حدود ۴۹ درصد از كل ثبت نام كنندگان و در بخش تسهیلات برنامه تولید و اشتغال (تبصره ۱۸) حدود ۱۴ درصد از كل ثبت نام كنندگان موفق به دریافت تسهیلات شده اند.


به گزارش تولیدو به نقل از ایسنا، بر طبق این آمار در دو ماهه اول سال جاری بیشتر از ۱۷۶۴ میلیارد تومان در چارچوب ۴۶۵ فقره تسهیلات برای تأمین مالی بنگاه های تولیدی کوچک، متوسط و طرح های نیمه تمام با پیشرفت بالای ۶۰ درصد، در جهت اقتصاد مقاومتی و بیشتر از ۲۷۷ میلیارد تومان تسهیلات برنامه تولید و اشتغال (تبصره ۱۸) به استان های مختلف پرداخت شده است.
در این زمان ۹۵۴ مورد ثبت نام جهت استفاده از تسهیلات رونق تولید انجام شده که ۵۶۷ مورد برای دریافت بیشتر از ۲۰۲۷ میلیارد تومان تسهیلات به بانک ها عرضه شدند و در نهایت ۴۶۵ فقره تسهیلات به ارزش بیشتر از ۱۷۶۴ میلیارد تومان پرداخت شده است. یعنی حدود ۴۹ درصد از کل ثبت نام کنندگان موفق به دریافت این تسهیلات شدند.
همینطور در دو ماهه اول سال جاری ۴۸۳ مورد ثبت نام جهت استفاده از تسهیلات برنامه تولید و اشتغال انجام شده که ۱۶۸ مورد برای دریافت تسهیلات ۱۱۷۹ میلیارد تومانی به بانک معرفی شده اند. در نهایت ۶۹ مورد پرداخت تسهیلات به ارزش ۲۷۷ میلیارد تومان صورت گرفته است. یعنی حدود ۱۴ درصد از کل ثبت نام کنندگان موفق به دریافت این تسهیلات شدند.
در این میان بیشترین پرداختی تسهیلات رونق تولید هم مربوط به استان سمنان با مبلغ نزدیک به ۷۱۵ میلیارد تومان، گیلان با ۳۰۳ میلیارد و ۵۸۰ میلیون تومان و اصفهان با ۱۰۷میلیارد و ۴۶۰ میلیون تومان بوده است. بیشترین تسهیلات تولید و اشتغال هم به اصفهان، همدان و تهران پرداخت شده، به صورتی که مبلغ پرداختی به این استان ها به ترتیب ۳۸ میلیارد و ۲۹۰ میلیون، ۳۴ میلیارد و ۱۲۰ میلیون تومان و ۳۳ میلیارد تومان بوده است.
کدام استان ها کمترین تسهیلات را به خود اختصاص دادند؟
البته در دو ماهه اول سال جاری از استان های سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان و کرمانشاه هیچ ثبت نامی برای دریافت تسهیلات رونق تولید انجام نشده و استان های خراسان جنوبی و کهگیلویه و بویر احمد با وجود داشتن پنج و یک ثبت نام در بخش تسهیلات رونق تولید دریافت نکردند. استان ایلام هم کمترین تسهیلات رونق تولید، معادل ۷۰ میلیون تومان را به خود مختص کرده است.
در زمینه تسهیلات تولید و اشتغال هم در دو ماهه اول سال جاری هیچ ثبت نامی نداشتند و استان های البرز، خراسان رضوی، قم، کردستان، کرمان، جنوب کرمان، کرمانشاه، گیلان، مرکزی، هرمزگان و مناطق آزاد با وجود داشتن ثبت نام هیچ تسهیلاتی در این بخش دریافت نکرده اند. خراسان جنوبی هم با دریافت ۱۶۰ میلیون تومان کمترین تسهیلات تولید و اشتغال را در دو ماهه اول اسال دریافت کرده است.
لازم به یادآوری است که تسهیلات تبصره ۱۸ قانون بودجه با بهره ۱۴ درصد پرداخت می شود که متقاضیان می توانند با ثبت نام در سامانه بهین یاب از این ظرفیت در جهت تأمین سرمایه در گردش، نوسازی و بازسازی و یا تکمیل واحدهای تولیدی بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی استفاده کنند.1399/05/11
15:12:24
5.0 / 5
2614
تگهای خبر: اقتصاد , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
تولیدو