ترمز صعود قیمت طلا كشیده شد

ترمز صعود قیمت طلا كشیده شد

تولیدو: قیمت طلا در معاملات روز چهارشنبه بازار جهانی تغییر چندانی نداشت و تحت تاثیر سودگیری معامله گران، از ركورد تاریخی كه روز گذشته به ثبت رساند، عقب نشینی كرد.به گزارش تولیدو به نقل از ایسنا، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ثابت بود و در ۱۹۵۹ دلار و چهار سنت ایستاد. بهای معاملات این بازار روز سه شنبه تا مرز ۱۹۸۰ دلار و ۵۷ سنت صعود کرده بود.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا ۰.۱ درصد رشد کرد و به ۱۹۵۸ دلار و ۲۰ سنت رسید.

ایلیا اسپیواک، استراتژیست ارشد ارزی در دیلی فارکس اظهار نمود: همچنانکه به زمان اعلام تصمیم سیاست پولی بانک مرکزی آمریکا نزدیک می شویم، بازار اندکی محتاطتر شده است. همین طور طلا به دقت حرکات دلار را دنبال می کند.

شاخص دلار که بتازگی در پایینترین حد دو سال اخیر ایستاده بود، در معاملات روز چهارشنبه در مقابل سبدی از ارزهای رقیب روند نزولی خودرا ازسرگرفت.

دلار ضعیفتر طلا را که یک دارایی امن محسوب می شود، برای دارندگان ارزهای دیگر ارزانتر می کند. از طرف دیگر افزایش موارد مبتلاشدن به ویروس کرونا در آمریکا ادامه دارد و آمار مبتلایان در سطح جهانی به بیش از ۱۶.۶ میلیون نفر رسیده است.

تشدید شیوع ویروس کرونا و تشدید تنشهای آمریکا و چین به امیدها برای احیای اقتصادی سریع لطمه زده و موجب سرازیر شدن سیل سرمایه ها به سمت طلا شده است و در نتیجه قیمت طلا از شروع سال ۲۰۲۰ تابحال بیش از ۲۸ درصد رشد کرده است.

بر اساس گزارش رویترز، بانک مرکزی آمریکا تصمیم سیاست پولی خودرا بعدازظهر روز چهارشنبه اعلام خواهدنمود و انتظار می رود در نرخهای بهره تغییری صورت نگیرد. مقرر است بعد از اختتام نشست مقامات آمریکایی، جروم پاول، رئیس بانک مرکزی آمریکا یک کنفرانس مطبوعاتی برگزار کند.

طلا از پایینتر ماندن نرخهای بهره که هزینه نگهداری این فلز باارزش را می کاهد، سود می برد. همین طور با افزایش انتظارات تورمی، به پناهگاه مطمئنی برای حفظ ارزش دارایی تبدیل می شود.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۱.۱ درصد کاهش، به ۲۴ دلار و ۳۱ سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۱.۱ درصد کاهش، ۹۳۷ دلار و ۹۳ سنت معامله شد. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری ۱.۱ درصد عقب نشینی کرد و ۲۲۵۷ دلار و ۴۹ سنت معامله شد.

منبع:

1399/05/08
21:35:35
5.0 / 5
2262
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
تولیدو