حمام چند؟

حمام چند؟

به گزارش تولیدو رئیس اتحادیه گرمابه داران، سونای خشك و بخار از افزایش نرخ گرمابه به ۲۵ هزار تومان اطلاع داد و اظهار داشت: از سال ۱۳۸۹ با اجرای قانون هدفمندی یارانه ها، هزینه آب و گاز گرمابه ها به ترتیب ۳۰ و ۱۰ برابر شد كه این اتفاق گرمابه ها را به كما برد و حالا هم كه تعطیلی ناشی از شیوع كرونا سبب مرگ گرمابه ها شده است.


سید مهدی سجادی نیری در گفتگو با ایسنا، با اشاره به وجود ۷۰ تا ۷۵ گرمابه فعال در تهران، در پاسخ به سوالی درباره میزان خسارت ناشی از کرونا به این صنف، خاطرنشان کرد: گرمابه ها تقریباً مرده اند و بحث خسارت به آنها مطرح نیست.
وی با اشاره به اینکه هم اکنون گرمابه ها اجازه فعالیت دارند، درباره پروتکل های بهداشتی که باید در حمام های عمومی رعایت شود، اظهار داشت: شست شوی حمام با ترکیب ۹ به یک آب و وایتکس و سرویس ندادن پشت سر هم نمره ها همچون مهم ترین نکاتی است که باید از جانب حمام ها رعایت شود.
رئیس اتحادیه گرمابه داران، سونای خشک و بخار با اشاره به اینکه هم اکنون قشر ضعیف جامعه که به حمام دسترسی ندارند و همین طور برخی کارگران از گرمابه ها استفاده می نمایند، خاطرنشان کرد: گرمابه محل تفریح نیست بلکه یک نیاز ضروری و یک امر لازم است و تعطیلی آن در زمان کرونا ضرورتی ندارد. از سوی دیگر ارزان کردن آب و گاز گرمابه ها می تواند به دهک های پایین جامعه کمک نماید که بتوانند بیشتر از حمام استفاده کنند.
وی با اشاره به اینکه هم اکنون بیشتر سوناها زیر مجموعه استخر ها و ازاین رو زیر نظر وزارت ورزش هستند، اظهار داشت: نرخ حمام پارسال ۱۸ هزار تومان بود، اما به تازگی به ۲۵ هزار تومان افزوده شده و امکان دارد با این قیمت برخی افراد حتی هفته ای یک مرتبه هم نتوانند از گرمابه ها استفاده کنند.
به گزارش تولیدو به نقل از ایسنا، به دنبال اجرای طرح فاصله گذاری هوشمند، فعالیت واحدهای صنفی کم خطر از ۲۳ فروردین در سایر استان ها و از روز ۳۰ فروردین هم در تهران شروع شد و پاساژها و بازارهای مسقف از اول اردیبهشت ماه با محدودیت زمانی تا ساعت ۱۸ مجاز به فعالیت شدند. البته محدودیت ساعت کار پاساژها هم از ۱۰ خرداد برداشته شد. طی سه ماه اخیر مشاغل پرخطر هم به تدریج فعالیت خویش را آغاز کردند، که آخرین بازگشایی ها مربوط به تالارها و گرمابه ها بود.
منبع:

1399/04/16
17:40:34
5.0 / 5
3332
تگهای خبر: بازار , سرویس , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
تولیدو