با امضای یك تفاهم نامه

راه اندازی پنجره واحد ورود شركت های خصوصی به بورس كلید خورد

راه اندازی پنجره واحد ورود شركت های خصوصی به بورس كلید خورد

تولیدو: اتاق بازرگانی ایران، شركت بورس تهران، فرابورس ایران و جامعه حسابداران رسمی، تفاهم نامه همكاری در امتداد ایجاد پنجره واحد برای ورود شركت های بخش خصوصی به بازار سرمایه امضا كردند.


به گزارش تولیدو به نقل از اتاق بازرگانی ایران، این تفاهم نامه که در نود و ششمین نشست شورای گفت و گو به امضا رسید، درگاهی برای ارزیابی، اقدام و پایش تامین مالی شخصیت های حقوقی بخش خصوصی از بازارهای سرمایه به وجود می آورد.
حسین سلاح ورزی، نایب رییس اتاق بازرگانی ایران در این خصوص اظهار داشت: اقدام لازم برای طراحی و پیاده سازی درگاه واحد و نظارت بر آن با هدف پوشش کامل مسیر تامین مالی از محل بازارهای سرمایه در یک سامانه واحد بر عهده اتاق ایران است. درواقع این درگاه مسیر ارتباطی برای ارزیابی، اقدام و پایش تامین مالی شخصیت های حقوقی بخش خصوصی از محل بازارهای سرمایه و بدهی کشور با تمرکز بر بازارهای زیر نظارت شرکت بورس اوراق بهادار تهران و فرابورس است.
قائم مقام دبیر شورای گفت و گو با بیان این نکته که تفاهم نامه در ۵ ماده و ۴ نسخه تنظیم شده است، اظهار داشت: همکاری بین اتاق ایران و بورس ادامه دار است و در این راستا اقدامات مناسبی به همت محمدرضا انصاری، نایب رییس اتاق ایران برای تامین مالی پروژه های نیمه تمام دولتی که در چارچوب صندوق پروژه، تعریف شده اند، صورت گرفته و مقرر است زمینه ورود آنها به بورس برقرار شود.
سلاح ورزی در بخش دیگری از سخنان خود به دیگر مباحثی که در نشست شورای گفت و گو عنوان شد، اشاره و اشاره کرد: بررسی وضعیت ساماندهی مرزهای صادراتی و مبادلات مرزی با ارائه گزارشی از گمرک، محور اصلی این جلسه بود. طبق گزارش های ارائه شده اقدامات مناسبی در امتداد الکترونیکی شدن کلیه پروسه گمرک برای تسهیل تجارت انجام شده است.
به اعتقاد این فعال اقتصادی آنچه دراین بین بعنوان ضعف جدی در گمرکات مرزی کشور از طرف بخش خصوصی عنوان شد، نبود مدیریت واحد مرزی است. در این راستا پیشنهاد شد که اتاق ایران و گمرک با یکدیگر وارد همکاری جدیدی شوند و قسمتی از کارهای گمرکی واگذار شود که موردتوافق قرار گرفت. در این رابطه مقرر شد کمیته ای بین دو نهاد ایجاد شود و بسترهای اولیه برای این امر را مهیا سازد و گزارش آنرا تا دو ماه آینده در اختیار شورا قرار دهد.


منبع:

1399/04/12
14:05:19
5.0 / 5
2432
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , شركت , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
تولیدو