رئیس اتحادیه طلا:

مردم وارد حوزه طلای آب شده نشوند

مردم وارد حوزه طلای آب شده نشوند

به گزارش تولیدو رئیس اتحادیه طلا و جواهر اظهار داشت: به مردم سفارش می كنم كه به حوزه طلای آب شده وارد نشوند. هم اكنون تقاضا در این عرصه بیشتر از حوزه مصنوعات طلاست كه امیدواریم این رویه تغییر كند.به گزارش تولیدو به نقل از مهر، آیت محمد ولی امروز در نشست خبری، تصریح کرد: در حداقل ۴ الی ۵ ماه اخیر ویروس کرونا همه اصناف به خصوص طلا و جواهر را گرفتار مشکل کرده است، بگونه ای که در صنعت طلا تعطیلی کامل به وجود آمد. در واقع ویروس کرونا کل دنیا را در بر گرفته که ما هم از این قاعده مسثتنی نیستیم و صنعت ما را گرفتار رکود کرد که همچنان اثر آنرا می بینیم.
رئیس اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا جواهر سکه اضافه کرد: آثار شیوع این ویروس را حتی در قیمت اونس جهانی هم می بینیم که می توان یکی از علل نوسانات را همین ویروس دانست.
محمدولی اظهار داشت: اصناف به خصوص صنعت طلا و جواهر وظایف خویش را انجام می دهند؛ اما هم اکنون وظیفه دولت و سازمان های زیر مجموعه دولت این است که کمک حال اصناف باشند و از لحاظ مالیات، بیمه، چک های برگشتی و … به شکلی به اصناف کمک کنند تا این معضل را بتوانیم پشت سر بگذاریم و به روال گذشته بازگردیم.
وی اضافه کرد: هر آنچه که نوسان ایجاد شود کسبه گرفتار مشکل می شوند؛ اما صنعت طلا و جواهر به قدری خویش را آماده کرده که بتواند به بازار آرامش دهد. نوسانات طلا به درد ما نمی خورد بلکه زمانی به نفع صنعت ماست که مبادله و داد و ستد صورت گیرد.
محمدولی با اشاره به مالیات بر ارزش افزوده، خاطرنشان کرد: علت اینکه مالیات بر ارزش افزوده بیشتر خویش را در صنعت طلا نشان داده این است که باید ۹ درصد کل را از مصرف کننده گرفت و به سازمان امور مالیاتی داد، بنابراین بعضی از کسبه نتوانستند خویش را با این شرایط وفق دهند و برخی مجبور شدند تعطیل کنند. مالیات بر ارزش افزوده به صورت غیر کارشناسی وارد این حوزه شد. نمایندگان سازمان امور مالیاتی و نمایندگان مجلس از این مورد دفاع می کردند اما وقتی نتایج و نحوه اجرا را دیدند متوجه شدند که این قانون ایراداتی دارد.
رئیس اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا جواهر سکه تصریح کرد: ۸۰۰ هزار تومان پول طلای خام است اگر اجرت را در نظر بگیریم در بعضی از موارد به بالای ۹۰۰ هزار تومان هم می رسد و ۹ درصد این مبلغ مقدار بالایی است که باعث رکود در صنعت طلا می شود. مالیات بر ارزش افزوده، زمانی به نفع صنعت است که اصل قیمت طلا معاف شود؛ اگر این مورد اجرا شود رونق به بازار باز می گردد. البته ما انتظار داشتیم که از اول سال ۹۹ این مسئله اجرایی شود اما هنوز این اتفاق نیفتاده است.
مردم وارد حوزه طلای آب شده نشونددر ادامه، محمدولی در پاسخ به سوال خبرنگار مهر در خصوص اینکه آیا منظور از اپلیکیشن معاملات طلا، همان سامانه ای است که وزارت صمت در مبحث آیین نامه ماده ۱۴ قانون مبارزه با پولشویی باید اجرایی می کرد؟ اظهار داشت: شاید حدود ۳ یا ۴ سال است که در مورد مبارزه با پولشویی استارت این کار خورده و به همه اصناف اعلام نمودند که خریدار و فروشنده هر معامله باید مشخص باشد و با عنایت به گران قیمت بودن طلا، این مورد در این بازار بیشتر مورد توجه است.

این مقام مسئول اضافه کرد: ما از اصناف خواهش می نماییم، در هر معامله ای که انجام می دهند مشخصات افراد درج و حتما خرید با کارت ملی صورت گیرد. وی افزود: به مردم سفارش می کنم که به حوزه طلای آب شده وارد نشوند. هم اکنون تقاضا در این عرصه بیشتر از حوزه مصنوعات طلاست که امیدواریم این رویه تغییر کند.


منبع:

1399/04/07
21:12:40
5.0 / 5
2787
تگهای خبر: اصناف , بازار , خرید , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
تولیدو