معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان:

۲۰۰ هزار كولر نیاز بازار خوزستان است

۲۰۰ هزار كولر نیاز بازار خوزستان است

به گزارش تولیدو معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خوزستان اظهار داشت: به ۲۰۰ هزار دستگاه كولر در بازار خوزستان نیاز است چون كه از دو سال پیش تابحال واردات كولر در استان انجام نگرفته است.به گزارش تولیدو به نقل از مهر، بهرام جباری شامگاه گذشته در نشست ستاد تنظیم بازار خوزستان در سرسرای سازمان صمت در اهواز، بیان نمود: علل زیادی در افزایش قیمت کالای خانگی تاثیر داشته که مهم ترین آن افزایش نرخ ارز است؛ البته افزایش قیمت مواد اولیه ساخت این کالاها هم در این مورد بی تاثیر نیست.
وی اظهار داشت: کولر همچون کالاهای ضروری مورد نیاز مردم خوزستان است که این کالا هم با افزایش قیمت زیادی همراه بوده است.
جباری اضافه کرد: به ۲۰۰ هزار دستگاه کولر در بازار خوزستان نیاز است چون که از دو سال پیش تابحال واردات کولر در خوزستان انجام نگرفته است.
معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خوزستان: افزود: به سبب تحریم، شرکت هایی همچون «سامسونگ» و «ال جی» دیگر در ایران فعالیت نمی کنند و این مورد هم سبب افزایش قیمت کالاهای خانگی در خوزستان و کشور شده است.
جباری در ادامه بیان نمود: به سبب افزایش نرخ ارز، قیمت بیشتر کالاها در بازار افزایش یافته است و قیمت برنج وارداتی به سبب ترخیص نشدن و عرضه نشدن در بازار و وضعیت نابسامان قیمت ارز به شدت افزایش یافته است.
وی اظهار داشت: قیمت حبوبات و شکر هم به سبب نداشتن واردات این کالاها و عرضه نکردن در بازار با افزایش قیمت همراه بوده است.
جباری بیان نمود: قیمت کنجاله سویا و مرغ هم در بازار خوزستان به سبب ترخیص نشدن از بندر و عرضه نشدن در بازار روند صعودی داشته است.
معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خوزستان با اعلان اینکه قیمت لاستیک خودرو رو به افزایش است، افزود: بیشتر شرکت های تولیدکننده لاستیک به سبب اینکه مواد اولیه تولید را وارد می کنند با مشکلاتی روبه رو هستند و امکان تولید را ندارند.
وی اظهار داشت: این مورد سبب افزایش قیمت این کالا در بازار شده و اعتراض رانندگان خودرو های سنگین را به دنبال داشته است.
جباری افزود: سال گذشته سامانه ای برای عرضه لاستیک با قیمت دولتی به خودرو های مختلف بوجود آمده بود که این سامانه حالا بسته شده است و خیلی از رانندگان گرفتار مشکل شده اند.


منبع:

1399/03/29
12:16:10
5.0 / 5
2537
تگهای خبر: بازار , تولید , خودرو , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
تولیدو