مسئول شورای تجارت خارجی وزارت صمت انتخاب شد

مسئول شورای تجارت خارجی وزارت صمت انتخاب شد

به گزارش تولیدو سرپرست وزارت صمت، رئیس كل سازمان توسعه تجارت را بعنوان مسئول شورای تجارت خارجی این وزارتخانه منصوب نمود.


به گزارش تولیدو به نقل از ایسنا، طبق گزارش عرضه شده از جانب سازمان توسعه تجارت، حمید زادبوم که هم اکنون ریاست این سازمان را بر عهده دارد، با حفظ سمت، مسئول شورای تجارت خارجی وزارت صنعت، معدن و تجارت هم خواهد بود.
در نامه حکم حسین مدرس خیابانی - وزیر صمت - برای حمید زادبوم آمده: احتراما با توجه به جایگاه ممتاز سازمان توسعه تجارت ایران در سیاست گذاری غیرنفتی کشور و در جهت تاکید بر نقش آن سازمان بعنوان متولی و هماهنگ کننده تجارت خارجی و با عنایت به لزوم تحقق اهداف و تکالیف تعریف شده در اسناد بالادستی، برنامه‎های دولت و چهار برنامه کلان وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال ۱۳۹۹ شامل "جهش تولید"، "راه اندازی طرح ها و پروژه های نیمه تمام"، " توسعه صادرات و کنترل واردات" و "مدیریت و تنظیم بازار" بخصوص با عنایت به شرایط جنگ اقتصادی و تحریم های ظالمانه، بدینوسیله جنابعالی بعنوان "مسئول شورای تجارت خارجی" سازمان ها و دستگاه های موثر در امر صادرات غیرنفتی در وزارت متبوع همچون صندوق ضمانت صادرات، بانک توسعه صادرات، شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی، دفتر مقررات صادرات و واردات و مرکز ملی فرش منصوب می شوید.
حمید زادبوم از آغاز مهر ماه سال ۹۸، با حکم رضا رحمانی، وزیر وقت صمت، بعنوان رئیس کل سازمان توسعه تجارت کار خویش را شروع کرد. قبل از او محمدرضا مودودی بعنوان سرپرست این سازمان را اداره می کرد.
سازمان توسعه تجارت بعنوان یکی از اصلی ترین متولیان صادراتی ایران اعلام نموده امسال با وجود افت تجارت بین المللی تحت تأثیر شیوع کرونا، ایران تلاش خواهد نمود تا با به وجود آوردن مقدمات لازم، آمار تجاری خویش را حفظ کند.
صادرات تجهیزات پزشکی و مواد ضدعفونی کننده مقابله با کرونا، یکی از راهکاراهای ایران برای عبور از دوران فعلی است.
سازمان توسعه تجارت همینطور اعلام نموده که پیش نویس بسته پشتیبانی از صادرات سال ۹۹ نهایی شده و با تایید معاون اول رئیس جمهوری، امکان اجرا خواهد داشت.1399/03/17
23:24:42
5.0 / 5
2448
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تولید , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
تولیدو