طلا 30 دلار ارزان گردید

طلا 30 دلار ارزان گردید

تولیدو: قیمت طلا بعد از اینكه روز پنج شنبه به پایین ترین حد خود در یك هفته گذشته نزول كرد، در معاملات روز جمعه بازار جهانی تحت تاثیر تشدید تنشها میان آمریكا و چین كه تقاضا برای دارایی امن را تقویت كرد، ثابت بود.به گزارش تولیدو به نقل از ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۱۷۲۷ دلار و ۳۹ سنت معامله شد. بهای معاملات این بازار روز گذشته ۱.۴ درصد نزول کرده بود.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۳ درصد افزایش، به ۱۷۲۶ دلار و ۵۰ سنت رسید. بهای معاملات این بازار روز گذشته با ۳۰ دلار و ۲۰ سنت معادل ۱.۷ درصد کاهش، در ۱۷۲۱ دلار و ۹۰ سنت بسته شده بود.

طلا که روز دوشنبه تحت تاثیر نگرانیها پیرامون آسیبهای اقتصادی، تنشهای تجاری میان آمریکا و چین و تدابیر محرک مالی گسترده، به بالاترین حد از اکتبر سال ۲۰۱۲ صعود کرده بود، به دنبال انتشار آمار اقتصادی مثبت و کاهش محدودیتهای قرنطینه در برخی از کشورها، در راه ثبت کاهش هفتگی ۰.۸ درصدی قرار دارد.

آوتار ساندو، مدیر ارشد کالا در شرکت فیلیپ فیوچرز در این زمینه اظهار داشت: عوامل بنیادین بازار طلا همین طور از بالا ماندن قیمتها حمایت می کنند اما فعالیت بخش تولید در اروپا و آمریکا بهبود پیدا کرده و آمار شاخص مدیران خرید که شب گذشته انتشار یافت، بهتر از حد مطلوب بود.

با این حال اختلافات میان آمریکا و چین موجب ریسک گریزی سرمایه گذاران شده و از طلا بعنوان دارایی امن حمایت کرده است.

بر اساس گزارش رویترز، بازارهای سهام آسیا بعد از طرح پکن برای وضع قانون جدید امنیت ملی درباب هنگ کنگ که موجب آگهی از طرف دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا شد، عقب نشینی کردند.

شرکت فیچ در یادداشتی اعلام نمود که طلا هنوز بالای مرز ۱۷۰۰ دلار را حفظ نموده و در حال تجدید قوا برای صعود در ماههای آینده به اوج قیمتی است که در سال ۲۰۱۱ تجربه کرده بود. نرخهای بهره اندک و سیاستهای تسهیل مالی، ابهامات اقتصادکلان و ژئوپلیتیکی و تقاضای بالای سرمایه گذاران، از قیمت طلا در افق شش تا ۱۲ ماهه پشتیبانی خواهدنمود.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس پالادیم برای تحویل فوری ۱.۲ درصد صعود کرد و به ۲۰۳۷ دلار و ۴۰ سنت رسید. بهای هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۶ درصد کاهش، ۸۲۷ دلار و ۶۲ سنت بود. هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۱.۵ درصد کاهش، به ۱۶ دلار و ۸۱ سنت رسید.

منبع:

1399/03/02
22:36:14
5.0 / 5
2583
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تولید , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
تولیدو