سرپرست وزارت صنعت خبر داد:

كارگروه پیگیری طرح های توسعه ای در وزارت صنعت تشكیل شد

كارگروه پیگیری طرح های توسعه ای در وزارت صنعت تشكیل شد

به گزارش تولیدو سرپرست وزارت صنعت از تشكیل كارگروه پیگیری طرح های توسعه ای اطلاع داد و اظهار داشت: این كارگروه مأموریت دارد تا با محوریت ایدرو، ایمیدرو و سازمان صنایع كوچك به صورت هفتگی، به پایش و رفع موانع بپردازد.


به گزارش تولیدو به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، حسین مدرس خیابانی در جلسه کارگروه پیگیری طرح های توسعه ای وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: پیرو جلسه برگزار شده در وزارت کشور در خصوص پیگیری طرح های توسعه ای شرق و غرب کشور، وزارت صنعت، معدن و تجارت کارگروه ویژه ای را مامور کرد تا با رویکردهای اعلام شده از جانب وزارت کشور و با محوریت دو سازمان توسعه ای ایدرو و ایمیدرو و هم سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی، به صورت هفتگی به بررسی میزان پیشرفت طرح ها و پروژه های اولویت دار و رفع موانع آنها بپردازد.
سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: در اولین نشست این کارگروه، مصوب شد تا دو طرح اولویت دار این وزارتخانه همچون تولید چادر مشکی و تولید تایر خودرو های سنگین، با استفاده از ظرفیت ها و پتانسیل های تشکل های تولیدی مرتبط و نهادهای عمومی همچون آستان قدس رضوی، بنیاد مستضعفان، وزارت دفاع و قرارگاه خاتم الانبیا(ص) مورد پیگیری ویژه قرار گرفته و مراحل پیشرفت اجرای پروژه، به صورت هفتگی پایش و گزارش شود.
وی خاطرنشان کرد: بانک صنعت و معدن بعنوان یک بانک تخصصی، در کنار این کارگروه قرار خواهد گرفت تا بتواند حمایت های مالی لازم از اجرای این پروژه ها را صورت دهد.
به گفته مدرس خیابانی، توجه به اجرای پروژه های اولویت دار در استان های مرزی همچون رویکردهای حائز اهمیت در این کارگروه است و بر این اساس، تلاش خواهد شد تا پیوند مستحکمی میان دو سازمان توسعه ای ایدرو(سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران) و ایمیدرو( سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران) برای مشارکت در اجرای طرح های اولویت دار برقرار گردد.
وی اضافه کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت مصمم است تا علاوه بر تمرکز بر موضوعات اولویت دار امروز کشور، از روند توسعه هم غافل نشده و امور توسعه ای را هم به موازات توجه به مسائل روز حوزه های صنعتی، معدنی و تجاری پیش برد.
سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: ظرف هفته های آینده، جلسات ویژه ای با هیات عامل ایمیدرو، ایدرو و سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی برگزار می شود تا بتوان پروژه های اولویت دار بخش های مختلف صنعتی، معدنی و تولیدی کشور را عملیاتی کرد.

1399/03/02
11:24:35
5.0 / 5
3310
تگهای خبر: تولید , خودرو , سازمان , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
تولیدو