سازمان جهانی تجارت:

ركود كرونا بدتر از بحران دوازده سال پیش است

ركود كرونا بدتر از بحران دوازده سال پیش است

تولیدو: رئیس سازمان جهانی تجارت (WTO) اظهار نمود كه پیش بینیها نشان میدهد ركود اقتصادی و از بین رفتن مشاغل ناشی از شیوع ویروس كرونا بدتر از ركود مالی سال 2008 خواهد بود.


به گزارش تولیدو به نقل از ایسنا، روبرتو آزودو، مدیركل سازمان جهانی تجارت در پیام ویدیویی كه از خانه اش ضبط و در وب سایت این نهاد انتشار یافته بود، اظهار نمود: این بیماری همه گیر تاثیر عظیم اجتناب ناپذیری روی اقتصاد خواهد داشت. ایشان سپس اضافه كرد: پیش بینیهای اخیر حاكی از ركود اقتصادی و از بین رفتن مشاغل هستند كه بسیار بدتر از بحران مالی جهانی 12 سال پیش است.
مدیركل سازمان جهانی تجارت اظهار داشت: پیش بینیهای دقیق وجود ندارد اما اقتصاددانان این نهاد انتظار دارند تجارت افت بسیار شدیدی پیدا كند.
وی با بیان این كه كشورها برای محدود كردن لطمه اقتصادی و فراهم كردن زمینه احیای بلندمدت می توانند اقدامات مهمی انجام دهند، خواهان همكاری كشورها با یكدیگر شد و اشاره كرد تلاشهای هماهنگ، قدرت جمعی مبارزه با ركود را افزایش خواهد داد.
آزودو بدون نام بردن از كشورها، تدابیر محرك مالی كه از طرف دولتها تدوین شده است را مثبت خواند و از اعضای سازمان جهانی تجارت خواست شفاف عمل كرده و اطلاعات را در اختیار دیگران بگذارند.
طبق گزارش رویترز، از زمان گزارش نخستین موارد مبتلاشدن به ویروس كرونا در ماه میلادی جاری، دیدارهای حضوری از طرف سازمان جهانی تجارت در مقر این نهاد در ژنو لغو شده است و این نهاد دیدار دو سالانه خود كه قرار بود ماه ژوئن در قزاقستان اجرا شود را به سبب شیوع ویروس كرونا كنسل كرد.
منبع:

1399/01/07
22:41:52
5.0 / 5
3464
تگهای خبر: اقتصاد , سازمان , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
تولیدو