در گفت وگو با تولیدو اعلام شد

جهش تولید با بالا رفتن قدرت مردم محقق می شود

جهش تولید با بالا رفتن قدرت مردم محقق می شود

تولیدو: یك مقام مسئول كارگری معتقد می باشد اگر قدرت خرید مردم و كارگران بالا برود تولید كارخانه ها به مصرف جامعه ۸۰ میلیونی می رسد و جهش تولید محقق می شود.


فتح الله بیات در گفتگو با ایسنا در ارزیابی عوامل موثر در تحقق شعار سال جاری اظهار داشت: مقام معظم رهبری هر سال یك عنوان را برای نامگذاری آن سال انتخاب می كند و سال جاری هم جهش تولید را مطرح نمودند تا برنامه ریزی ها در كشور به این سمت پیش برود.
وی جهش تولید را مستلزم پیشبینی زیرساخت ها و امكانات لازم دانست و اظهار داشت: معتقدم زیرساخت های تولید در كشور باید تقویت و برخی قوانین و مقررات اصلاح و بازبینی شود. شاید در شرایط تحریم نتوانیم نفت بفروشیم یا گردشگری ما گرفتار صدمه شود ولی تولید تحت هر شرایطی به مصرف داخل می رسد.
رئیس اتحادیه كارگران قراردادی و پیمانی با اشاره به مشكلات خیلی از بنگاه های اقتصادی اظهار داشت: در شرایطی كه زیربناهای اقتصاد مشكل دارند و ثبات اقتصادی نداریم، طبیعی است كه تولیدكنندگان هم از شرایط اقتصادی تأثیر بپذیرند و با مشكل كمبود نقدینگی و عدم فروش روبه رو شوند.
بیات خاطرنشان كرد: هم اكنون نوسان دلار و ارز خیلی از بازارهای داخلی را تحت تأثیر قرار داده است. متاسفانه بخش اعظمی از شركت های خارجی هم تحت تأثیر تحریم ها حاضر به همكاری با ما نیستند و یا به وعده های خود عمل نمی كنند از طرفی كرونا گردشگری و خیلی از كسب و كارهای ما را تعطیل كرده است. ازاین رو اگر می خواهیم شعار سال جاری تحقق پیدا كند باید یك عزم جدی را از جانب مردم و مسؤلان شاهد باشیم. در یك كلام هوای هم را داشته باشیم تا هم به سلامت عبور نماییم و هم تولید را افزایش دهیم.
این مقام مسئول كارگری در عین حال افزایش صادرات را در جهش تولید را موثر خواند و اظهار داشت: وقتی تولید باكیفیت و رقابت پذیر با بازارهای جهانی عرضه نماییم صادرات كشور هم توسعه می یابد و به موازات افزایش صادرات جهش تولید اتفاق می افتد.
او در آخر افزایش قدرت خرید مردم بخصوص كارگران را در تحقق شعار سال جاری موثر دانست و اظهار داشت: مقام معظم رهبری از بازار ۸۰ میلیونی یاد كردند یعنی تولید كارخانه ها و بنگاه ها به مصرف داخل برسد تا از این طریق هم چرخ كارخانه ها به گردش درآید هم نیاز مصرفی خویش را بدون وابستگی به خارج از داخل تأمین نماییم.
به گزارش تولیدو به نقل از ایسنا، رهبر معظم انقلاب سال ۱۳۹۹ را به نام سال «جهش تولید» نامگذاری كردند. ایشان با تاكید بر اینكه باید با كار ۱۰ برابری تولید به جایی برسد كه در زندگی مردم اثر بگذارد، گفتند كه نقش تولید بی همتا است و با راه افتادن تولید و استفاده از بازار فروش ۸۰ میلیونی در داخل و ارتباط با فروش و بازارهای خارجی مشكلات اقتصادی بطور قطع آخر می یابد و تحریم ها به نفع كشور تمام می شود.
منبع:

1399/01/07
12:32:48
5.0 / 5
3130
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تولید , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
تولیدو