نظرسنجی كیتكونیوز نشان داد

بازار طلا منتظر از سرگیری افزایش قیمت ها

بازار طلا منتظر از سرگیری افزایش قیمت ها

تولیدو: نظرسنجی هفتگی كیتكونیوز نشان داد كارشناسان وال استریت و سرمایه گذاران انتظار دارند طلا در هفته جاری روند افزایشی خودرا ازسربگیرد.به گزارش تولیدو به نقل از ایسنا، قیمت طلا بعد از اینكه اوایل ماه میلادی جاری به بالاترین حد در هفت سال اخیر صعود كرده بود، به شدت گرفتار ریزش شد. باتوجه به این كه بیشتر بازارهای مالی در واكنش به تبعات اقتصادی جهانی شیوع كرونا سقوط كرده بودند، بیشتر تحلیل گران این كاهش شدید قیمت را به اقدام معامله گران در فروش قراردادها بمنظور تهیه كردن نقدینگی نسبت دادند.

موج تدابیر محرك مالی بانكهای مركزی و سران گروه هفت كه با هدف اقدامات لازم بمنظور تضمین واكنش جهانی هماهنگ انجام می گیرد، موفق نشد نگرانی های سرمایه گذاران نسبت به لطمه های اقتصادی شیوع كرونا را تخفیف دهد.

بانك مركزی آمریكا با هدف كاستن از تنش ها در بازارهای مالی، هفته گذشته نرخ های بهره را برای بار دوم در ماه میلادی جاری به صورت اضطراری كم كرد و اعلام نمود برنامه خرید اوراق قرضه حداقل به ارزش ۷۰۰ میلیارد دلار را در هفته های آینده آغاز خواهدنمود.

اما بازارهای سهام بعد از اینكه دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریكا آگهی داد اختلالات اقتصادی ناشی از شیوع ویروس كرونا ممكنست تا تابستان ادامه پیدا كند با بزرگترین سقوط خود از سال ۱۹۸۷ روبرو شدند. بازار طلا بین تقاضا برای دارایی امن و هجوم برای فروش و تهیه نقدینگی برای جبران ضرر در بازارهای دیگر گرفتار شد و در نتیجه هر اونس طلا هم به پایین ۱۵۰۰ دلار در هر اونس سقوط كرد.

آدریان دی، مدیرعامل شركت مدیریت دارایی آدریان دی در این زمینه اظهار داشت: تصور می كنم طلا در آستانه بهبود قیمت است، با این وجود این امر به تحولات آتی بستگی دارد. شیوع ویروس كرونا ادامه دارد و دولت ها و بانكهای مركزی سراسر جهان به دنبال راهی برای محدود كردن تبعات اقتصادی این اپیدمی هستند.

در نظرسنجی كیتكونیوز از كارشناسان وال استریت، ۱۳ نفر شركت كردند كه از میان آنها ۹ نفر معادل ۶۹ درصد به افزایش قیمت طلا رای دادند. هیچ كس كاهش قیمت را پیش بینی نكرد و چهار نفر معادل ۳۱ درصد نظری نداشتند.

در این بین ۱۱۶۳ نفر در نظرسنجی آنلاین كیتكونیوز شركت كردند كه از میان آنها ۵۸۹ نفر معادل ۵۱ درصد افزایش و ۳۶۵ نفر معادل ۳۱ درصد كاهش قیمت طلا در هفته جاری را پیش بینی كردند و در مقابل ۲۰۹ نفر معادل ۱۸ درصد نظری نداشتند.

در نظرسنجی كیتكونیوز برای هفته پیش سرمایه گذاران به افزایش قیمت طلا خوش بین بودند در صورتیكه كارشناسان وال استریت درباره روند قیمت طلا گرفتار دو دستگی شده بودند.

هر اونس طلا در بازار معاملات آتی نیویورك روز جمعه پنج دلار و ۳۰ سنت معادل ۰.۴ درصد افزایش یافت و در ۱۴۸۴ دلار و ۶۰ سنت بسته شد اما برای كل هفته ۲.۱ درصد كاهش داشت. هفته قبل از آن طلا بیش از ۹ درصد كاهش قیمت داشت كه بزرگترین كاهش قیمت هفتگی از سپتامبر سال ۲۰۱۱ بود.

منبع:

1399/01/02
15:10:38
5.0 / 5
3167
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
تولیدو