نوبخت خبر داد

تعویق 3 ماهه قبض آب و برق برخی كسبه و پرداخت بیمه كارفرمایان

تعویق 3 ماهه قبض آب و برق برخی كسبه و پرداخت بیمه كارفرمایان

تولیدو: رئیس سازمان برنامه و بودجه كشور از تعویق سه ماهه حق بیمه تامین اجتماعی سهم كارفرمایان آگاهی داد و همین طور اعلام نمود كه پرداخت هزینه قبوض آب و برق كسب وكارهایی كه پیش بینی می شود تا سه ماه آینده با ركود مواجه خواهند بود، به تعویق خواهد افتاد.


به گزارش تولیدو به نقل از ایسنا، محمدباقر نوبخت - معاون رئیس جمهور - اظهار داشت: پیشبینی می نماییم كه بین پنج تا شش میلیارد تومان از درآمدهای سازمان تأمین اجتماعی در این بخش كاهش پیدا كند و دولت با پرداخت بخشی از بدهی های خود به سازمان تأمین اجتماعی تلاش می كند كه این كمبود را تاحدی جبران كند.
وی با تاكید مجدد بر این نكته كه دولت در این شرایط حساس با همه توان در كنار ملت خواهد ایستاد، اضافه كرد: پرداخت هزینه قبوض آب و برق كسب وكارهایی كه پیشبینی می شود تا سه ماه آینده با ركود مواجه خواهند بود، به تعویق خواهد افتاد.
نوبخت با اشاره به این كه در دومین سال تحریم های ظالمانه آمریكا قرار داریم، اظهار داشت: دولت سالانه ۲۴ هزار میلیارد تومان حقوق پرداخت می كند و اجازه نداده كه حتی یك ماه حقوق كاركنان و كارمندان به تعویق بیفتد.
وی خاطرنشان كرد: سران آمریكا به رغم عوام فریبی در این شرایط سخت ملت ایران در مقابله با ویروس كرونا، حتی اجازه فروش نفت برای تأمین اقلام دارویی را به ما نمی دهند.
طبق اعلام سازمان برنامه و بودجه، نوبخت در مورد بحث مالیات اضافه كرد: برای این بخش ها هم شرایط ویژه ای را قائل شده ایم كه نیاز است توسط كارشناسان سازمان امور مالیاتی برای افكار عمومی تشریح شود.
وی در مورد بخشودگی مالیاتی اظهار داشت: مالیات از محل درآمد است و به صورت طبیعی تا درآمدی نباشد مالیاتی هم پرداخت نخواهد شد، اما باید به این نكته توجه هم داشته باشیم كه نمی توانیم مالیات های گذشته را مورد بخشودگی قرار دهیم، چون یكی از محل های تأمین منابع دولت، مالیات است.
رئیس سازمان برنامه و بودجه كشور با تاكید بر این كه دولت با همه مشكلات سرپا ایستاده است، اظهار داشت: دولت در مقابله با كرونا فعالانه حضور دارد و تحریم ها و كرونا را شكست خواهیم داد.
به قول وی، برای كارگران مغازه ها و افرادی كه مشغول به دست فروشی بودند كه در زمان حاضر شغل خویش را از دست داده اند، از یك تا دو میلیون تومان به صورت قرض الحسنه به حساب آنان واریز خواهد شد و با یك تنفس سه ماهه و به شكل اقساط ۲۴ ماهه و با سود چهار درصد پرداخت می شود.
منبع:

1398/12/27
19:45:12
5.0 / 5
3360
تگهای خبر: سازمان , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
تولیدو