نیش كرونا به بزرگترین زنبورداران جهان!

نیش كرونا به بزرگترین زنبورداران جهان!

به گزارش تولیدو زنبورداران در چین كه بزرگترین تولیدكننده عسل در جهان است، در شروع فصل مهم گرده افشانی بهار، به علت شیوع ویروس كرونا و محدودیت های سفر قادر به خارج نشدن از خانه هایشان نیستند و زنبورهایشان هفته هاست بدون غذا مانده اند.به گزارش تولیدو به نقل از ایسنا، یك زنبوردار در استان شین جیانگ واقع در شمال غربی چین به رویترز اظهار نمود كه چند روز است خواب به چشمش نیامده و نگران ۳۰۰ كندویی است كه در حدود ۲۰۰ مایلی خانه اش در جعبه های چوبی مانده اند و وی به علت محدودیت های سفر قادر به دسترسی به آنها نیست.

از دست رفتن فرصت گل دهی گیاهان برای زنبورها به علت محدودیت های ناشی از شیوع ویروس كرونا به همراه كاهش جمعیت زنبورهای عسل معیشت ۳۰۰ هزار زنبوردار چینی و تولید عسل و محصولاتی كه برای گرده افشانی به زنبورها وابسته هستند را تهدید می كند.

انجمن علوم كشاورزی چین با تصدیق ضررهای ناشی از تدابیر مقابله با شیوع ویروس كرونا، از زنبورداران خواست اگر لازم است برای رسیدگی به زنبورهایشان تردد كنند با مقامات محلی تماس بگیرند.

چین سالانه حدود ۵۰۰ هزار تن عسل تولید می كند كه معادل یك چهارم تولید جهانی بوده و این كشور را بزرگترین تولیدكننده عسل جهان ساخته است. چین بیشتر از ۱۰۰ هزار تن عسل را به نقاطی مانند اروپا و آمریكا صادر می كند.

تولید عسل چین پیش از این هم به علت تغییرات جوی، سالمندی نیروی كار و استفاده بیش از اندازه از آفت كش ها كاهش پیدا كرده بود.

پكن از مقامات محلی خواسته است اختلالات مربوط به حمل خوراك دام و دام را به حداقل برسانند و به خصوص به زنبورها اشاره نموده است اما روند اجرای اقدامات مربوطه به علت گستردگی شیوع كرونا آهسته بوده است.

بر اساس گزارش رویترز، این ویروس می تواند از انسان به انسان منتقل شود و تابحال جان بیشتر از ۲۷۰۰ نفر را گرفته و حدود ۸۰ هزار نفر را عموما در چین آلوده كرده است.
1398/12/08
14:59:22
5.0 / 5
4282
تگهای خبر: تولید , كشاورزی , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
تولیدو