۲۰۰۰ شعبه استارباكس در چین تعطیل شد

۲۰۰۰ شعبه استارباكس در چین تعطیل شد

به گزارش تولیدو شركت استارباكس نیمی از شعبه هایش در چین را به منظور حفظ سلامتی كاركنانش و پشتیبانی از تلاشهای دولت این كشور برای مهار ویروس كرونا تعطیل كرد.به گزارش تولیدو به نقل از ایسنا، این شركت فروش قهوه زنجیره ای اخطار داد كه شیوع سریع این اپیدمی احیانا روی عملكرد مالی اش تأثیر منفی خواهد گذاشت.

استارباكس حدودا ۴۳۰۰ شعبه در چین دارد و با این تعداد شعبه، چین بزرگترین بازار این شركت در خارج از آمریكا به حساب می آید.

شمار تلفات ناشی از مبتلا شدن به بیماری مرگبار جدید به بیشتر از ۱۳۰ نفر رسیده و حدودا ۶۰۰۰ مورد مبتلا شدن به این بیماری تایید شده است.

كوین جانسون، مدیرعامل شركت استارباكس اظهار نمود: این شركت در حال بررسی وضعیت جاری است.

این شركت به تحلیل گران وال استریت اعلام نمود قصد داشت پیشبینی سود سالانه خویش را به علت انتظار برای عملكرد بهتر از حد مطلوب در سه ماهه نخست سال جاری بالا ببرد اما به علت انتشار این ویروس تصمیم گرفت پیشبینی هایش را تغییر ندهد.

استارباكس اولین شعبه خود در چین را در ژانویه سال ۱۹۹۹ افتتاح نمود. فروش چین حدود ۱۰ درصد از درآمد جهانی استارباكس را تشكیل می دهد و این كشور را مهمترین موتور رشد جهانی استارباكس ساخته است.

اقدام اخیر استارباكس منكعس كننده چالشهای عمده ای است كه به علت شیوع ویروس جدید پیش روی شركت های بزرگ جهانی قرار گرفته است.

تیم كوك، مدیرعامل اپل اظهار كرده كه شركتش شیوع ویروس كرونا را كه بر پیشبینی عملكرد سه ماهه آتی اپل سایه تیره ای انداخته است، به دقت دنبال می كند.

این غول فناوری سفرهای كاركنانش را محدود كرده و ساعات فعالیت فروشگاه هایش در چین را كاهش داده است. همزمان كارخانه های تأمین كننده قطعات محصولات اپل به مدت طولانیتری تعطیل خواهند ماند.

فیس بوك نخستین شركت آمریكایی بزرگی بود كه اوایل هفته جاری از كاركنانش است از سفر به چین اجتناب كنند.

این غول شبكه احتمالی اعلام نمود برای حفاظت از كارمندانش با احتیاط فراوانی رفتار می كند.

سایر شركت های جهانی هم محدودیتهای سفر به چین اعلام نموده اند و خودروسازان كاركنانشان را از این كشور خارج می كنند.

تویوتا اعلام نموده كه در واكنش به شیوع ویروس كرونا، كارخانه های تولید این شركت در چین تا ۹ فوریه تعطیل خواهند ماند. این شركت ژاپنی اعلام نموده كه این تعطیلی مطابق با محدودیتهای جا به جایی است كه از جانب مقامات چین وضع شده و این شركت زنجیره تأمین خویش را مورد ارزیابی قرار می دهد. تویوتا در شهر تیان جین در شمال چین و استان جنوبی گوانگ دانگ كارخانه دارد.

صدها تبعه خارجی از شهر ووهان كه مركز شیوع این ویروس مرگبار بوده است، تخلیه شده اند.

پروازهایی كه پر از مسافران ژاپنی و آمریكایی است، این شهر را ترك كرده اند و كمیسیون اروپا بعد از درخواست فرانسه، اعلام نماید به تخلیه شهروندان اروپایی از چین كمك خواهد نمود.

در این بین، شركت ها در چین از كارمندانشان خواسته اند به منظور مقابله با شیوع این ویروس مرگبار، وظایف خویش را از خانه انجام دهند.

همچنین شركت ها تعطیلات طولانی تری به كارمندانشان داده و از كسانی كه از مناطق آلوده به سر كار برمی گردند خواسته اند در محل كار حاضر نشوند.
1398/11/11
00:27:36
5.0 / 5
4322
تگهای خبر: بازار , تولید , خودرو , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
تولیدو