استانی كه چهار برابر وارداتش صادرات دارد

استانی كه چهار برابر وارداتش صادرات دارد

به گزارش تولیدو ایسنا/سمنان مدیركل گمرك استان سمنان از افزایش درآمدهای صادراتی در این استان علیرغم فشار حداكثری و تشدید تحریم ها امسال اطلاع داد و اظهار داشت: سال جاری هم اقلام صادراتی و هم بازارهای هدف صادراتی در استان افزایش یافته است.


علی سعدالدین همزمان با 6 بهمن روز جهانی گمرك در نشست خبری با اصحاب رسانه این استان اظهار نمود: از آغاز سالجاری تا آخر دیماه بیشتر از 220 هزار تن كالا از گمرك این استان به ارزش بیشتر از 196 میلیون دلار به كشورهای مختلف صادر گردیده است.
وی از افزایش 42 درصدی ارزش دلاری صادرات گمركی سمنان در 10ماهه سال جاری اطلاع داد و اضافه كرد: كالاهای صادراتی استان در همین بازه زمانی از نظر وزنی 16 درصد كاهش داشته و این مهم گویای افزایش ارزش افزوده كالاهای تولیدی در این استان است.
مدیركل گمرك استان افزایش ارزش صادرات استان را نشانه ای از كاهش خام فروشی موادمعدنی ارزیابی كرد و افزود: شمش سرب، سودسوزآور، كابل مسی، هیدرات كربن ها، پروفیل آهن، سولفات سدیم، كاشی و... همچون صادرات این استان امسال بوده است.
وی از افزایش اقلام صادراتی این استان به 121 قلم كالا اطلاع داد و اظهار داشت: این اقلام صادراتی از راه 109 شركت صادراتی استان به 47 كشور دنیا و همچون عراق، افغانستان، تركیه، تركمنستان، امارات متحده، مالزی، اندونزی، هند، ایتالیا، انگلیس، اتریش، آلمان، ویتنام و... صادر شدند.
افزایش 68درصدی میانگین ارزش هر تن كالای صادراتی در استان
این مدیر مسوول از افزایش 68درصدی میانگین ارزش هر تن كالای صادراتی در استان اطلاع داد و اظهار نمود: ارزش میانگین هر تن كالای صادراتی این استان امسال به 882 دلار افزایش یافته و این در شرایطی است كه این رقم پارسال 520 دلار بوده است. این مهم نشانه دیگری از ارتقا ارزش كالاهای صادراتی در این استان است كه جای بسی شادمانی دارد.
سعدالدین با اشاره به كاهش درآمدهای نفتی در كشور از صادرات غیرنفتی بعنوان یكی از مهمترین جایگزین ها برای جبران كاهش درآمدهای نفتی نام برد و تصریح كرد: با عنایت به تحریم های ظالمانه، مالیات و افزایش صادرات گمركی دو راه و گزینه مهم برای جبران بخشی از كاهش درآمدها در حوزه های در رابطه با نفت و گاز در سطح كشور است.

وی بروزرسانی سیستم ها در حوزه گمركی را در جهت فعال سازی بیشتر این بخش ارزیابی و افزود: كاهش زمان صادرات و واردات یكی دیگر از اقدامات مهم گمرك كشور و استان در جهت تسهیل در روند صادرات و واردات است كه نسبت بسیار نویدبخشی است.
مدیركل گمرك استان از مثبت شدن تراز تجاری سمنان اطلاع داد و اظهار داشت: میزان صادرات استان مدت ها است كه از واردات پیشی گرفته است و هم اكنون صادرات این استان چهار برابر واردات استان است.
وی میزان واردات گمركی این استان را 17 هزار تن كالا به ارزش 48 میلیون دلار اعلام و خاطرنشان كرد: عمده كالاهای وارداتی به گمرك استان شامل مواد اولیه كارخانه ها و ماشین آلات تولیدی است كه از قبل آن ارزش افزوده زیادی ایجاد و باردیگر به خارج صادر می شود.
افتتاح ساختمان گمرك سمنان در دهه فجر امسال
وی افزود: پنبه، اجزا و قطعات ماشین آلات برقی، اجزا و قطعات ماشین آلات ترانسفورماتور، قطعات خودرویی، ماشین آلات شیرینی پزی و بیسكویت سازی، ماشین آلات تولیدی ماكارونی، قطعات اتوبوس سازی و.. از مهمترین واردات گمركی این استان در 10 ماهه اخیر بوده كه این كالاها عموما از 20 كشور آلمان، تركیه، چین، اتریش، اسپانیا و... وارد گمركات سمنان شده است.
وی ارزش هر تن كالای وارداتی به استان را بیشتر از دو هزار و 800 دلار اعلام نمود و اظهار داشت: گمرك استان در 10 ماه گذشته در مجموع 27 میلیارد تومان درآمد داشته كه نشان از رشد پنج درصدی درآمد گمرك استان دارد.
مدیركل گمرك استان از افتتاح و بهره برداری از ساختمان گمرك استان در دهه فجر سال جاری اطلاع داد و اظهار داشت: این پروژه عمرانی كه عملیات اجرایی آن از سال 91 شروع شده در بنایی دو هزار و 400 مترمربعی و در دو طبقه راه اندازی شده است.
وی با اشاره به اعتبارات هزینه شده در این پروژه اضافه كرد: در مجموع هشت میلیارد تومان اعتبار برای ساخت این پروژه هزینه شده كه یك میلیارد و 700 میلیون تومان آن از محل اعتبارات استانی و 6 میلیارد و 300 میلیون تومان آن از محل درآمدهای اختصاصی گمرك تأمین شده است.
رشد خیركننده صادرات در دفاتر گمركی گرمسار و شاهرود
مدیركل گمرك استانسمنان از رشد خیركننده صادرات در دو دفتر گمركی شاهرود و گرمسار اطلاع داد و اضافه كرد: گمرك استان علاوه بر مركز استان در دو شهرستان شاهرود و گرمسار دارای دفتر گمركی است كه هر دو دفتر سال جاری با رشد قابل توجه صادرات روبرو بودند.
سعدالدین از رشد 222درصدی صادرات در دفتر گمركی گرمسار اطلاع داد و اضافه كرد: 24 میلیون دلار از صادرات 196 میلیون دلاری گمرك استان در دفتر گرمسار انجام شده كه نشان از رشد 222درصدی دارد.
وی از رشد 161 درصدی صادرات در دفتر گمركی شاهرود اطلاع داد و تصریح كرد: دفتر گمركی شاهرود هم در 10 ماهه سال جاری با 11 میلیون دلار صادرات با رشد 161 درصدی در صادرات روبرو بوده است.1398/11/06
13:38:42
5.0 / 5
4261
تگهای خبر: بازار , تولید , خودرو , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
تولیدو