سرمایه گذاری چند صد میلیون دلاری برای توسعه تاكسی های هوایی

سرمایه گذاری چند صد میلیون دلاری برای توسعه تاكسی های هوایی

به گزارش تولیدو شركت خودروسازی ژاپنی تویوتا به تازگی به منظور توسعه ناوگان تاكسی های هوایی با شركت ˮجوبی اوییشنˮ(Joby Aviation) كه در حوزه هوا- فضا و وسایل نقلیه الكتریكی فعالیت دارد، همكاری كرده است.


به گزارش تولیدو به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، شركت تویوتا به تازگی ۳۹۴ میلیون دلار در شركت جوبی اوییشن سرمایه گزاری نموده است تا این شركت بتواند در آینده تاكسی هوایی پیشرفته ای را توسعه دهد.
این برای بار دوم است كه شركت تویوتا در شركت جوبی اوییشن سرمایه گذاری می كند؛ اما این دفعه این شركت حدودا سه برابر سرمایه گذاری قبلی هزینه كرده است.
تابحال شركت جوبی اوییشن در طول ۱۰ سال فعالیت خود در كل ۷۲۰ میلیون دلار درآمد داشته است. حالا هم شركت تویوتا برای دومین بار برای توسعه ناوگان تاكسی هوایی عمودپرواز با این استارتاپ همكاری كرده است.


در هواپیماهای عمود پرواز (Vertical Take off and Landing یا VTOL) نیروی مورد نیاز مستقیماً توسط موتور فراهم می شود. شیوه متداول در هواپیماها برای برخاستن از روی باند بدین ترتیب است كه هواپیما بعد از رها شدن ترمز با ماكزیمم توان حركت كرده تا به سرعت مشخصی كه نیروی مورد نیاز برای جدا شدن از سطح زمین را فراهم می آورد، برسد. این نوع هواپیماها برای تغییر جهت نیروی رانش موتور مجهز به سیستم كنترل بردار پیشرانه ای (Thrust vectoring) هستند.
شركت جوبی اوییشن، پیش از این با شركت های نامی ای چون "اوبر" هم همكاری داشته است.
شركت "اوبر" (Uber) می خواهد در سال ۲۰۲۳ یك سرویس كرایه تاكسی هوایی راه اندازی كند. این شركت چندی قبل جهت راه اندازی سرویس كرایه تاكسی هوایی، با شركت جوبی اوییشن همكاری كرد. شركت جوبی، نتیجه خلاقیت و تلاش "جوبن بویرت"(JoeBen Bevirt)، بنیان گذار و مدیرعامل آن است كه این شركت را در سال ۲۰۰۹ تاسیس كرد. این شركت تا سال ۲۰۱۸ در گمنامی به سر برد تا این كه توانست بودجه ای به مبلغ ۱۰۰ میلیون دلار از سرمایه گذاران گوناگونی مانند "اینتل"(Intel)، "تویوتا"(Toyota) و "جت بلو"(JetBlue) جذب نماید. این سرمایه توانست به ابداع اولین نمونه تاكسی هوایی شركت كمك نماید كه اولین پروازهای آزمایشی آن در فرودگاه خصوصی جوبی اوییشن در كالیفرنیای شمالی صورت گرفت.1398/10/27
15:21:18
5.0 / 5
4514
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
تولیدو