عدم ثبات مدیریتی چالش بزرگ شهرك های صنعتی

عدم ثبات مدیریتی چالش بزرگ شهرك های صنعتی

به گزارش تولیدو عضو هیئت مدیره شهرك صنعتی عباس آباد اظهار داشت: مهمترین مشكل شهرك های صنعتی، نبود ثبات مدیریت است؛ در شهرك های صنعتی تهران در ۸ سال ۹ مدیر عوض شده كه صدمه بزرگی است.به گزارش تولیدو به نقل از صداوسیما، سجاد هاشمی در برنامه تیتر امشب شبكه خبر اضافه كرد: تغییر و تعویض مدیران عامل شهرك های صنعتی، یكی از دغدغه های اصلی ماست ازاین رو باید برای داشتن یك مدیر خوب به منابع انسانی و توانایی های وی توجه ویژه شود.
وی خاطرنشان كرد: با عنایت به مشكلات شهرك ها، دستگاه های دولتی و خدمات رسان و وزراتخانه ها باید هماهنگی و همكاری لازم را در مرتفع ساختن مشكلات آب، برق، مخابرات و راه ها داشته باشند.
هاشمی اظهار داشت: بخشی از مالیات بر ارزش افزوده برای پشتیبانی از تولید باید به شهرك ها برگردد تا در بازسازی استفاده گردد.
وی اضافه كرد: اگر دستگاه های خدمات رسان بموقع به وظایف ذاتی خود عمل كنند مشكلات شهرك های صنعتی زودتر برطرف می شود.
داوود نوده فرهانی عضو هیئت مدیره شهرك صنعتی شمس آباد هم اظهار داشت: پشتیبانی از شهرك های صنعتی با عنایت به زیرساخت ها باید صورت گیرد.
وی اضافه كرد: شركت های خدمات رسان وظیفه حمایت و نگهداری شهرك ها را دارند، اما برای حمایت احتیاج به برطرف شدن موانع است.
نوده فراهانی اظهار داشت: شهرك های صنعتی با عنایت به مطالعات زیست محیطی بوجود آمده است ازاین رو احتیاج به حمایت سازمان محیط زیست دارد.
مدیرعامل شركت شهرك های صنعتی استان تهران هم اظهار داشت: در ۱۰ سال قبل حدود ۱۱ مدیرعامل شهرك های صنعتی استان تهران تغییر كرده است.
صابر پرنیان اضافه كرد: یكی از اشكالات عمده و ویژه شهرك های صنعتی، سرمایه گذاری است ازاین رو سرمایه گذاری احتیاج به تكمیل زیرساخت ها دارد كه انتظار می رود با مصوب شدن در مجلس یك درصد از ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده به شهرك ها برگردد.
وی اظهار داشت: با عنایت به اینكه شهرك های صنعتی از لحاظ منابع، تأمین منابع مالی، گمرك و صادرات با مشكل مواجه می باشد، شركت های خدماتی هم باید معاف از مالیات باشند همینطور بخشی از ارزش افزوده كه تأمین ثروت می كند بهتر است به شهرك ها برگردد.
مدیرعامل شركت شهرك های صنعتی استان تهران اضافه كرد: اگر مجلس ارزش افزوده را به شهرك ها برنگرداند در سال های آینده در تكمیل زیرساخت ها با مشكل مواجه خواهیم شد.
وی اظهار داشت: هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان در بازه زمانی ۴ سال نیاز است تا تعهدات را اجرایی نماییم.
پرنیان خاطرنشان كرد: باآنكه امسال عملكرد طرح های عمرانی نسبت به سال های قبل متفاوت می باشد، اما برای پشتیبانی از شهرك های صنعتی نیاز است كه در تأمین مالی، صادرات و … احتیاج به اقدام ویژه دارد و برای تعویض ماشین آلات فرسوده هم احتیاج به تسهیلات بیشتر است.
وی اضافه كرد: با جمع بندی استاندار و هماهنگی دستگاه های خدماتی نیاز است كه شهرك های صنعتی از نظر قانون مستثنی شود كه با حمایت دولت و برای حفظ محیط زیست به شهرك های صنعتی خصوصی تبدیل گردد ازاین رو باید محیط زیست هم در كنار تولید قرار گیرد.
پرنیان اظهار داشت: برای ادامه صنعت، بالندگی تولید و افزایش اشتغال احتیاج به تكمیل ظرفیت هاست.

1398/10/07
10:00:03
5.0 / 5
4106
تگهای خبر: تولید , خدمات , دستگاه , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
تولیدو