ممنوعیت واردات پوشاك لغو نمی گردد

ممنوعیت واردات پوشاك لغو نمی گردد

به گزارش تولیدو مدیركل صنایع نساجی، پوشاك و سلولزی وزارت صمت اظهار داشت: دستورالعمل ˮنحوه صدور گواهی فعالیت نمایندگان و شعب شركت های خارجی عرضه كننده پوشاك در ایران ˮ در حال بازبینی است اما بازبینی در این دستورالعمل به معنای رفع ممنوعیت واردات پوشاك نیست.


به گزارش تولیدو به نقل از ایسنا، افسانه محرابی در مورد دستورالعمل ساماندهی واردات و عرضه پوشاك، كیف و كفش و نحوه فعالیت نمایندگان و شعب شركت های خارجی در ایران، اضافه كرد: با عنایت به بررسی های به عمل آمده، گزارش ها و آمار منتشره از جانب ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز در سالیان اخیر، میزان واردات قانونی پوشاك حدود شش درصد از كل واردات برآورد شده است كه علاوه بر تضییع حق و حقوق عمومی، باعث بروز مشكلات برای تولیدات داخلی و اشتغال مولد شده و معضلات ناشی از خروج غیرقانونی ارز را هم به دنبال دارد.

ضرورت حمایت هدفمند از تولیدات داخلی و ساماندهی واردات و عرضه
وی با تاكید بر لزوم حمایت هدفمند از تولیدات داخلی و ساماندهی واردات و عرضه، یادآوری كرد: در ۱۷ شهریورماه ۱۳۹۵ دستورالعمل "نحوه صدور گواهی فعالیت نمایندگان و شعب شركت های خارجی عرضه كننده پوشاك در ایران " توسط وزیر وقت صنعت، معدن و تجارت ابلاغ گردید.
مدیركل صنایع نساجی، پوشاك و سلولزی وزارت صمت در این خصوص افزود: با توجه به نامگذاری امسال به نام رونق تولید و با در نظر گرفتن ممنوعیت كالاهای مشمول، فرصت مناسبی برای رفع نارسایی های اجرایی و نظارتی موجود در دستورالعمل و مبتنی كردن آن بر مستندات قانونی لازم بوجود آمد.
محرابی افزود: برپایه موارد مطروحه، اصلاح و ویرایش این دستورالعمل با برگزاری ۱۵ جلسه مستمر كارشناسی با حضور نمایندگان حوزه های مرتبط و ارگان های ذیربط در پنج ماهه امسال با بهره گیری از نظرات و تجارب دستگاه های دولتی و نظارتی در بخش حاكمیت انجام گرفت.

ارسال پیش نویس اولیه اصلاح دستورالعمل به دستگاه های ذیربط و بخش خصوصی
طبق اعلام وزارت صنعت، معدن و تجارت وی با اشاره به اینكه پیش نویس اولیه برای تمامی دستگاه ها و ارگان های ذیربط و بخش خصوصی ارسال شده است، اظهار داشت: با دریافت نقطه نظرات اولیه، جلسات نهایی كردن دستورالعمل با حضور نمایندگان ۲۵ دستگاه و ارگان ذیربط دولتی و بخش خصوصی آغاز كه هم اكنون چهار جلسه تشكیل شده و برپایه مصوبه چهارمین جلسه كارگروه مقرر شد بعد از وصول پاسخ ها و اعلام نظرات، برگزاری جلسات كارگروه بمنظور بررسی و نهایی كردن دستورالعمل اصلاحی موصوف صورت گیرد.
مدیركل صنایع نساجی، پوشاك و سلولزی وزارت صمت در انتها خاطرنشان كرد: در شرایط حاضر ممنوعیت واردات پوشاك، تمركز بر ساماندهی عرضه و هم استفاده از ظرفیت های تولید داخل در جهت صیانت از حق و حقوق عمومی و هم حمایت هدفمند از توسعه تولیدات داخلی پوشاك، كیف و كفش، در فرایند بازبینی و تدوین باردیگر این دستورالعمل مورد تاكید است، اما بازبینی در دستورالعمل به مفهوم رفع ممنوعیت واردات پوشاك نیست.1398/09/18
13:59:46
5.0 / 5
4391
تگهای خبر: تولید , دستگاه , شركت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
تولیدو