معاون وزیر صمت اعلام كرد:

ثبات قیمت ۸۰ درصد كالاها بعد از اصلاح نرخ بنزین

ثبات قیمت ۸۰ درصد كالاها بعد از اصلاح نرخ بنزین

به گزارش تولیدو معاون بازرگانی داخلی وزارت صمت در جلسه ستاد تنظیم بازار كشور كه با حضور معاون اول رئیس جمهوری و وزرای صنعت، معدن و تجارت، دادگستری و كار برگزار شد، اظهار داشت: بعد از افزایش قیمت بنزین با اعمال مدیریتهای لازم، 80 درصد كالاها دارای ثبات كلی در كشور بوده است.


به گزارش تولیدو به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، عباس قبادی اضافه كرد: با عنایت به اهمیت ویژه تنظیم بازار كشور امسال و همین طور شرایط حاضر كه سبب برگزاری روزانه جلسات ستاد تنظیم بازار شده است؛ از شروع امسال ۳۴ جلسه ستاد تنظیم بازار برگزار شده و این در حالیست كه در سال ۹۷، در مجموع ۳۵ جلسه برگزار شده بود.
وی افزود: در سال ۹۷، ستاد تنظیم بازار كشور مجموعاً ۶۷۱ مصوبه داشت در حالی كه از سال ۹۸، در این ستاد ۵۰۰ مصوبه گذرانده شده و بالای ۸۰ درصد مصوبات هم اجرایی شده اند.
معاون وزیر صمت اعلام نمود: سال قبل بالغ بر۲۱ میلیون تن كالای اساسی با ارز ۴۲۰۰ وارد كشور شده است و در ۷ ماهه نخست امسال ۱۴ میلیون تن وارد و ذخیره شده است كه ۱۰ میلیون تن ذخایر كالا تا پیش از شروع طرح افزایش قیمت بنزین بوده است.
قبادی اشاره كرد: در قالب مصوبات این ستاد، توزیع شیر مدارس از امروز شروع شده است، در زمینه گوشت و مرغ بهترین وضعیت را داریم.
وی اضافه كرد: بالغ بر ۲۰ هزار تن كالا در روزهای محرم و اربعین عرضه شده و همین طور توزیع ۲۲۵ هزار تن كالای اساسی برای ماه رمضان انجام شده است و با عنایت به اینكه در روزهای نوروز سال قبل ۶۰ هزار تن ذخیره میوه داشتیم، امسال نیز ذخیره سازی اقلام مورد نظر شروع شده است.
منبع:

1398/09/03
10:01:10
5.0 / 5
4753
تگهای خبر: بازار , صنعت , قیمت , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
تولیدو