یك مقام مسئول اعلام كرد:

صادرات ۵ هزار تن سیمان از بندر چابهار

صادرات ۵ هزار تن سیمان از بندر چابهار

به گزارش تولیدو یك مقام مسئول از صادرات 5 هزار تن سیمان از بندر چابهار آگاهی داد و اظهار داشت: صدور محصولات معدنی از این بندر رونق گرفته است.به گزارش تولیدو به نقل از مهر، بهروز آقایی در حاشیه بازدید خبرنگاران از بندر چابهار از رونق صادرات مواد معدنی از چابهار آگاهی داد و اظهار داشت: تا كنون موفق به بازاریابی سیمان تولیدی خاش برای صادرات به كشورهای همسایه نشده بودیم؛ اما امسال به لطف بندر چابهار این اقدام انجام شده و تاكنون، ۵ هزار تن دسیمان در بندر آماده ارسال است.
مدیركل بندر چابهار، اضافه كرد: بیشتر از یك میلیارد تن مواد معدنی در استان های سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی می تواند صادر شود؛ این در حالیست كه حالا ۴۰۰ كانتینتر اماده بارگیری در بندر است.
وی با اشاره به اینكه واردات ۳۴۰ هزار تن كالای اساسی از چابهار صورت گرفته است، اشاره كرد: از شروع مهر تابحال ۳۴۰ هزار تن كالای اساسی از چابهار وارد شده كه این میزان تخلیه بار و بی سابقه است؛ اما باید توجه داشت كه امروز چابهار به همراهی نیاز دارد و باید هم افزایی را افزایش دهیم كه بخش خصوصی نسبت به واردات كالای خود از این بندر اطمینان خاطر داشته باشد.
آقایی با اشاره به مشكل تامین گوشت كشور در سال ۹۷ اظهار داشت: سال قبل مجبور به واردات دام زنده شدیم و نخستین دفعه بود كه بوسیله دریا این میزان دام وارد كردیم؛ ضمن اینكه بندر چابهار در تنظیم بازار گوشت، نقش آفرینی كرده است. بر این اساس روزانه، ۱۲ هزار راس دام تهیه كرده و به كشتارگاه انتقال داده ایم.
وی اضافه كرد: همین طور تا ۱۵ فروردین ماه ۸۰ هزار راس دام از چابهار وارد و بدین سان تنش بوجود آمده در حوزه گوشت را مدیریت كردیم.منبع:

1398/08/25
14:02:45
5.0 / 5
4748
تگهای خبر: بازار , تولید , صادرات , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
تولیدو