تكذیب رسوب برنج در منطقه آزاد چابهار

تكذیب رسوب برنج در منطقه آزاد چابهار

به گزارش تولیدو مدیرعامل منطقه آزاد چابهار اظهار داشت: هیچ كالای رسوب شده در انبارهای چابهار وجود ندارد و برخی آمارها در خصوص رسوب كالاهای اساسی و برنج در منطقه آزاد چابهار حقیقت ندارد. در واقع این اعداد و ارقام كه از رسوب كالا در این بندر اعلام شد، مبنای منطقی در منطقه آزاد چابهار ندارند.


به گزارش تولیدو به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، عبدالرحیم كردی اظهار داشت: چابهار حدودا بیشتر از یك دهه است به سر زبان ها افتاده است و شروع این مباحث نیز عنایت ویژه رهبر معظم انقلاب بود كه سواحل مكران را بعنوان گنج پنهان مورد توجه قرار دادند.
وی با تاكید بر این كه این نگاه، عنایت هوشمندانه و تیزبین رهبر معظم انقلاب از اصول علم اقتصاد بر می آید، افزود: مواد اولیه روزی عامل مهم تعیین كننده بود، در مقطعی نیروی كار در قیمت تمام شده كالای تولیدی تاثیر به سزایی داشت، اما از دو دهه قبل این فضا تغییر نمود و به این معنا كه دسترسی به نیروی كار به راحتی امكان پذیر بود و شكاف فناوری به شدت كم شد و فضا برای رقابت آنچنانی وجود نداشت.
وی در بخش دیگری از صحبت هایش به ایجاد زیرساخت ها اشاره نمود و اظهار داشت: در خصوص دستور جدید مقام معظم رهبری برای تامین مالی سواحل مكران، ۳۰۰میلیون دلار از منابع صندوق توسعه ملی به دستور ایشان برای تكمیل راه آهن زاهدان – چابهار اختصاص داده شده و دستگاه های ذیربط نیز متعهد شده اند، سرعت لازم را در تكمیل مسیر ریلی این منطقه بوجود آورند.
كردی در ادامه اظهار داشت: این راه آهن نزدیك ۶۰ درصد پیشرفت فیزیكی دارد كه نیمه اول سال ۱۴۰۰ اتصال راه آهن چابهار به شبكه سراسری ریلی در دستور كار قرار خواهد گرفت.
كردی درباره راه اندازی فرودگاه جدید بین المللی چابهار افزود: توافقنامه اجرایی با پیمانكار به امضا رسیده است و عملیات اجرایی این پروژه سه ساله بزودی شروع خواهد شد.
او از ستاندن تاییدیه دولت چین برای فاینانس ۴۵۰ میلیون دلاری فرودگاه بین المللی چابهار آگاهی داد و اظهار داشت: فاز اول بخش «كارگو» به ظرفیت ۵ میلیون تن نیز طراحی شده است.
مدیرعامل منطقه آزاد چابهار در ادامه صحبت های خود اظهار داشت: طرح توسعه چابهار تهیه شده است و دو بندر شهید بهشتی و كلانتری نیز در طرح توسعه جانمایی شده و به منطقه آزاد چابهار اضافه خواهد شد.
كردی در ادامه به نقش آفرینی چابهار در اقتصاد ملی اشاره و اشاره كرد: از دو مسیر فولاد و پتروشیمی نقش آفرینی این منطقه آزاد در اقتصاد ملی را دنبال خواهیم كرد؛ طرح جامع فولاد كشور ۱۰ میلیون تن تولید فولاد را برنامه ریزی كرده كه سهم سواحل مكران نیز در آن در نظر گرفته شده است كه الان ۱.۶ میلیون تن را روی خاك داشته و ساخت كوره نیز تمام شده است.
وی اظهار داشت: فاینانس از صندوق توسعه ملی به میزان ۱۱۲ میلیون یورو عملیاتی شده كه در سال ۱۴۰۰ این طرح فولادی به بهره برداری خواهد رسید؛ ضمن اینكه در فاز دوم نیز برای تولید ۳.۲ میلیون تن فولاد برنامه ریزی شده است.
منبع:

1398/08/21
22:40:16
5.0 / 5
4708
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , دستگاه , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
تولیدو