خرید 20 میلیارد دلاری چین از آمریكا

خرید 20 میلیارد دلاری چین از آمریكا

به گزارش تولیدو چین می خواهد در صورت امضای توافق تجاری جزئی با آمریكا، حداقل ۲۰ میلیارد دلار محصولات كشاورزی را در مدت یك سال از این كشور خریداری كند.به گزارش تولیدو به نقل از ایسنا، منابع آگاه به بلومبرگ اعلام كردند چین خرید بیشتر محصولات آمریكایی را در دورهای بعدی مذاكرات تجاری مورد بررسی قرار خواهد داد.

خرید ۲۰ میلیارد دلاری چین از آمریكا، مشابه سطح وارداتش در سال ۲۰۱۷ قبل از آغاز وضع تعرفه ها از جانب آمریكا خواهد بود.

به گفته منابع آگاه از مذاكرات تجاری، چین در صورت رفع تعرفه های تنبیهی در دومین سال توافق تجاری میزان خرید محصولات آمریكایی را به ۴۰ تا ۵۰ میلیارد دلار افزایش خواهد داد. با این وجود این منابع به این كه اولین سال توافق چه زمانی شروع می شود یا چه زمانی چین خرید محصولات كشاورزی به میزان ۲۰ میلیارد دلار را آغاز خواهد كرد، اشاره ای نكردند.

این دو كشور بعد از مذاكراتی كه اوایل ماه میلادی جاری در واشنگتن برگزار گردید و در جریان آن آمریكا موافقت نمود تعرفه ها روی واردات كالاهای چینی را در اكتبر افزایش ندهد و چین با خرید محصولات كشاورزی و سایر امتیازات موافقت نمود، سرگرم كار روی جزئیات یك توافق محدود هستند. اگر مذاكرات به خوبی پیش رود، امكان دارد توافقی در جریان دیدار ماه آینده روسای جمهور دو كشور در شیلی امضا شود. ویلبر راس، وزیر بازرگانی آمریكا گفته است هر گونه توافق درباره مسائل ساختاری در دو فاز بعدی مذاكرات صورت خواهد گرفت.

بر اساس گزارش بلومبرگ، چین برای زمینه چینی امضای فاز اول توافق تجاری، خرید از آمریكا را افزایش داده است. پكن هفته جاری خرید ۱۰ میلیون تن سویای آمریكا را معاف از پرداخت عوارض اعلام نمود و می خواهد خرید چهار تا پنج میلیون تن غلات دیگر شامل ذرت و گندم را تایید كند.

اگر این توافق تكمیل شود، برای كشاورزان و شركتهای آمریكایی كه از جنگ تجاری صدمه دیده اند، اندكی آسودگی خاطر فراهم خواهد نمود. ترامپ اعلام نموده كه تحت این توافق، چین سالانه ۴۰ تا ۵۰ میلیارد دلار از محصولات كشاورزی آمریكایی را خریداری خواهد نمود و همینطور این توافق شامل دستورالعملی درباره نحوه مدیریت ارزش یوان است. به علاوه چین پشتیبانی از مالكیت معنوی آمریكایی را تحكیم خواهد نمود و به شركتهای خدمات مالی آمریكایی دسترسی بیشتری به بازار چین فراهم می آورد.
1398/08/03
14:43:57
5.0 / 5
4536
تگهای خبر: بازار , خدمات , خرید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
تولیدو