رحمانی در رشت مطرح كرد:

كاهش قیمت كالا در۳ماه گذشته، رشد مثبت اقتصاد ایران در سال آینده

كاهش قیمت كالا در۳ماه گذشته، رشد مثبت اقتصاد ایران در سال آینده

به گزارش تولیدو وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به سیر نزولی قیمت اجناس و برخی كالاها در سه ماه گذشته، اظهار داشت: آمارهای داخلی نشان دهنده رشد مثبت اقتصادی ایران در سال آینده دارند.به گزارش تولیدو به نقل از مهر، رضا رحمانی عصر پنجشنبه در نشست هم اندیشی با فعالان اقتصادی گیلان كه در سالن غدیر استانداری گیلان برگزار گردید با اشاره به اینكه فعالان اقتصادی در خط مقدم جنگ اقتصادی قرار دارند، اظهار نمود: با وجود تحریم ها صادرات و واردات با هر سختی و هزینه ای انجام می شود.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینكه موقعیت جعرافیایی داخلی و خارجی گیلان سبب شده این استان قطب اقتصادی محسوب شود، اضافه كرد: احیای بخش پوشاك و نساجی، لوازم خانگی، محصولات و صنایع بسته بندی، محصولات كشاورزی همچون حوزه های است كه زمینه اشتغالزایی و توسعه اقتصادی استان گیلان را فراهم می آورد.
وی با تاكید بر اینكه پیشبینی دشمن و آمارهای داخلی نشان داده است اقتصاد ایران در سال ۹۹ با رشد مثبت مواجه می شود، خاطرنشان كرد: بر مبنای آمار مجوز تاسیس و كسب پروانه واحدهای صنعتی نسبت به سال قبل با رشد و توسعه هشت درصدی همراه بوده است.
وی با اشاره به اینكه رونق تولید در جهت توسعه نیازمند صادرات و فناوری است، افزود: سال قبل كشورهای همسایه ۱۳۰۰ میلیارد دلار واردات داشتند و سهم ایران تنها دو درصد از صادرات آنها بود.
ایجاد ۵۰ هزار فرصت شغلی در صورت پیشگیری از واردات یك میلیاردی
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینكه ۵۴ درصد صادرات غیر نفتی ایران جز این دو درصد است، بیان كرد: برنامه ایران افزایش این دو درصد به ۴درصد است كه منجر به اشتغال و رونق تولید خواهد شد.
رحمانی با اشاره به اینكه در شش ماهه نخست امسال واردات كالاهای اساسی بر مبنای نفع تولیدكننده و مصرف كننده و اولویت لزوم مصرف انجام شده است، اضافه كرد: برخی كالاها همانند برنج، گندم، روغن و سایر اقلام موقعیت استراتژیكی دارند و گاهی باید شش ماه در انبار نگهداری شوند كه تاثیری روی قیمت محصولی همانند برنج ندارد چونكه واردات ما به نفع تولید كننده است.
رحمانی با اشاره به اینكه در سه ماه اخیر روند قیمت كالاها رو به كاهش بوده است، درباره محورهای اصلی عملكرد وزارت صنعت، معدن و تجارت هم اظهار داشت: نهضت ساخت داخل، مبحث صادرات، طرح تبادل، بهبود فضای كسب و كار، تامین مالی همچون موارد مورد تاكید این وزارتخانه است.
وی در ادامه با اشاره به تاكید رهبر معظم انقلاب در پشتیبانی از رونق تولید ملی، اضافه كرد: اگر بتوانیم از واردات یك میلیارد دلاری جلوگیری نماییم می توانیم زمینه ایجاد ۵۰ هزار فرصت شغلی جدید در كشور را فراهم نماییم.

1398/07/12
14:04:55
5.0 / 5
4728
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , صادرات , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
تولیدو