در گزارش تولیدو عنوان شد:

سامانه رهگیری دخانیات عملیاتی شد، شركت ملی دخانیات همكاری كرد

سامانه رهگیری دخانیات عملیاتی شد، شركت ملی دخانیات همكاری كرد

به گزارش تولیدو سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز با اشاره به اینكه مقاومت شركت ملی دخانیات در پیادهسازی سامانه رهگیری و ردیابی كالاهای دخانی برطرف شده، اظهار داشت: امیدواریم بتوانیم سامانه را امسال عملیاتی نماییم.حمیدرضا دهقانی نیا در گفتگو با خبرنگار مهر، در ارتباط با سامانه رهگیری و ردیابی كالاهای دخانی، تصریح كرد: یكی از موانع اصلی پیشبرد برنامه پیشگیری و مبارزه با قاچاق كالاهای دخانی، عدم همكاری شركت دخانیات ایران بعنوان یكی از اعضای انجمن تولیدكنندگان، واردكنندگان و صادركنندگان محصولات دخانی، در اجرای طرح رهگیری و ردیابی كالاهای دخانی بوده است.
سخنگوی ستاد مركزی مبارزه با قاچاق كالا و ارز اضافه كرد: با پیگیری های صورت گرفته، مقاومت شركت ملی دخانیات شكسته شد و این شركت مبادرت به همكاری برای پیشبرد اهداف پیشبینی شده در قانون كرده است و هم اكنون، سامانه رهگیری و ردیابی كالاهای دخانی كاملا آماده شده و به مراحل خوبی رسیده است كه امیدواریم امسال بتوانیم، سامانه در رابطه با آنرا عملیاتی نماییم.
وی افزود: در لایه های این سامانه، همكاری شركت ملی دخانیات، مركز برنامه ریزی و نظارت بر دخانیات كشور و وزارت صنعت، معدن و تجارت از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.
دهقانی نیا خاطرنشان كرد: نكته مهم این است كه در كنار سامانه رهگیری و ردیابی كالاهای دخانی، دو، سه سیستم دیگر برای دخانیات داریم كه باید كنار هم قرار گیرند تا مبحث رهگیری دخانیات نهایی شود و فرایند به صورت مطلوب طی شود.
این مقام مسئول با اشاره به قاچاق سیگار، تصریح كرد: سیگار جزو كالاهای اولویت دار در حوزه قاچاق نیست؛ چونكه هم واردات این محصول ممنوع می باشد و هم مطابق با قانون تولید داخل انجام می شود.
وی اضافه كرد: ازاین رو موضوعیت قاچاق سیگار در مقایسه با سال های قبل، چندان مورد اهمیت واقع نمی گردد.1398/07/11
11:54:55
5.0 / 5
5064
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
تولیدو