رئیس سازمان امور مالیاتی:

۴۰ درصد از اقتصاد كشور معاف از مالیات است، جولان سودجویان

۴۰ درصد از اقتصاد كشور معاف از مالیات است، جولان سودجویان

به گزارش تولیدو رئیس كل سازمان امور مالیاتی كشور با اشاره به اینكه ۴۰ درصد از اقتصاد كشور از پرداخت مالیات معاف است، اظهار داشت: همین مساله باعث سوء استفاده افراد سودجو شده است.به گزارش تولیدو به نقل از سازمان امور مالیاتی، امید علی پارسا، در دیدار با مراجع تقلید و علمای حوزه علمیه قم، بابیان اینكه در بعضی از كشورها سهم مالیات در هزینه های جاری تا ۸۵ درصد است، اما این نسبت در كشور ما به ۵۰ درصد هم نرسیده است، تصریح كرد: عدم وابستگی درآمد كشور به منابع نفتی با مالیات میسر می شود.
وی با عرضه گزارشی از برنامه ها، تحولات و دستاوردهای سازمان امور مالیاتی كشور، اظهار داشت: یكی از آرزوهای دیرینه كشور و همینطور از تأكیدات مقام معظم رهبری، عدم وابستگی بودجه كشور به منابع نفتی است.
رئیس كل سازمان امور مالیاتی كشور اضافه كرد: در برنامه ها و اسناد بالادستی مختلفی كه پس از انقلاب اسلامی نوشته شده، اتكا كشور به درآمدهای غیر نفتی همچون مالیات ها در دستور كار بوده كه متأسفانه آن گونه كه باید و شاید این امر محقق نشده است.
وی با اشاره به اینكه معتقدیم برای تحقق عدالت مالیاتی، مالیات باید متناسب با ثروت، درآمد و مصرف افراد دریافت شود، اضافه كرد: با یك نظام مالیاتی كارآمد، منصف، عادل و شجاع می توانیم انتظار تحقق عدالت در جامعه را داشته باشیم.
پارسا تصریح كرد: وصول مالیات همراه با اصول، دستور كار نظام مالیاتی است كه در این صورت فضای اقتصادی و كسب و كار در كشور رو به بهبودی خواهد رفت.
معاون وزیر اقتصاد با تاكید بر مقابله یكپارچه با پدیده فرار مالیاتی در كشور، تصریح كرد: امروز عزم خوبی در میان قوای مختلف در جهت مبارزه با مفاسد اقتصادی و فرار مالیاتی وجود دارد كه امیدوار كننده است.
سواستفاده افراد سودجو از حجم بالای معافیت مالیاتی
وی با اشاره به اینكه ۴۰ درصد از اقتصاد كشور از پرداخت مالیات معاف است كه همین مساله باعث سوء استفاده افراد سودجو شده است، خاطرنشان كرد: متأسفانه در كشور فرار مالیاتی زیاد است و جامعه باید به این فرهنگ و باور برسد كه پرداخت مالیات در واقع كمك به عمران و توسعه كشور است و فرار مالیاتی در واقع غارت بیت المال و دزدی از حق دیگر مردم است.
رئیس كل سازمان امور مالیاتی كشور اظهار داشت: البته هزینه های صورت گرفته در كشور هم بالاست كه می بایست با صرفه جویی هزینه ها را مدیریت كرده و آنرا تقلیل داد.
فقط از فعالیت های اقتصادی سالم حمایت می كنیم
وی با تاكید بر حمایت نظام مالیاتی از تولید در كشور خاطرنشان كرد: حمایت محدود، مشروط، كاهنده و تضمین دار از كسانی كه به امر تولید مشغولند، وظیفه حكومت است؛ اما این حمایت ها برای كسانی است كه فعالیت اقتصادی سالم دارند.
پارسا به برنامه های سازمان امور مالیاتی برای پشتیبانی از تولیدكنندگان هم اشاره نمود و اظهار داشت: بخشنامه ای به منظور بخشودگی جرایم قابل بخشش تولیدكنندگان صادر شده كه فرصت مناسبی است برای كسانی كه جرایم سنگینی دارند.
وی تصریح كرد: چنانچه تولیدكنندگان و فعالان اقتصادی، بدهی مالیاتی خویش را تا آخر مهرماه پرداخت كنند، ۱۰۰ درصد جرایم قابل بخشش آنها بخشوده می شود.

1398/06/31
15:02:40
5.0 / 5
4487
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
تولیدو