سخنگوی قوه قضاییه درباره احكام اعتراضات كارگری توضیح داد

سخنگوی قوه قضاییه درباره احكام اعتراضات كارگری توضیح داد

به گزارش تولیدو سخنگوی قوه قضاییه از صدور قرار منع تعقیب برای 41 بازداشتی اعتراضات كارگری خوزستان آگاهی داد و اظهار داشت: ادعای محكومیت برخی افراد (در پرونده هفت نفر از متهمان دیگر) به مجازات های هفده یا هجده سال حبس صحت نداشته و حداكثر مجازات متهمان اصلی پرونده هفت سال و برای برخی دیگر پنج سال است.


به گزارش تولیدو به نقل از قوه قضائیه، غلامحسین اسماعیلی در این زمینه، اظهار نمود: پرونده ای كه بابت «شركت تعدادی از كارگران در تجمع غیر قانونی و بی نظمی در نظم عمومی در استان خوزستان» تشكیل شده بود 41 نفر متهم داشته كه در مورد تمامی آنها قرار منع تعقیب صادر گردیده است.

سخنگوی قوه قضاییه در ادامه پیرامون پرونده «هفت نفر از متهمان دیگر» كه پرونده آنها در سال 1397 از استان خوزستان جهت رسیدگی به استان تهران ارسال شد و بتازگی در یكی از شعب دادگاه انقلاب رسیدگی، رای بدوی صادر شده و با فضاسازی رسانه ای همراه بوده اظهار داشت: اولا به محض صدور رای، ریاست محترم قوه قضاییه دستور داده اند در مرحله تجدید نظر در اسرع وقت رسیدگی عادلانه و منصفانه صورت پذیرد. ثانیا رای صادره همانگونه كه از دستور ریاست محترم قوه قضاییه استنباط میگردد غیر قطعی بوده و اظهار نظر و داوری باید بعد از صدور حكم قطعی صورت گیرد. ثالثا، ادعای محكومیت برخی افراد به مجازات های هفده یا هجده سال حبس صحت نداشته و حداكثر مجازات متهمان اصلی پرونده هفت سال و برای برخی دیگر پنج سال است. رابعا، اقدامات مندرج در دادنامه در زمره اتهامات امنیتی است.

اسماعیلی در عین حال اشاره كرد: رویكرد قوه قضاییه در دوره جدید این است كه باید میان مفسدان اقتصادی و قشر ضعیفی همچون كارگر كه در اثر فشار اقتصادی و مشكلات معیشتی حتی دست به اقدامات مجرمانه می زند، تفكیك جدی قائل شد و با گروه اول در نهایت قاطعیت و با اشد مجازات برخورد، اما درباب گروه دوم باید با تسامح و رافت برخورد كرد.

سخنگوی قوه قضاییه ادامه داد رئیس قوه قضاییه بر شنیدن صدای كارگران تاكید دارند و معتقدند بجای برخوردهای شدید قضایی و امنیتی باید زخم را علاج و مشكلات كارگری و معیشتی را مرتفع كرد تا حتی اگر كسانی خواستند از این فضا برای اغراض آلوده خود سو استفاده كنند زمینه سو استفاده برای انها وجود نداشته باشد. براین اساس نیز دیدار با كارگران و شنیدن مشكلات و مطالبات آنها جزو برنامه های ایت الله رئیسی در سفرهای استانی بوده است.
منبع:

1398/06/18
12:48:56
5.0 / 5
4896
تگهای خبر: اقتصاد , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
تولیدو