جدیدترین وضعیت تولید كالاهای صنعتی

جدیدترین وضعیت تولید كالاهای صنعتی

تولیدو: جدیدترین آمار انتشار یافته از طرف وزارت صنعت، معدن و تجارت نشان داده است كه در چهار ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه در سال گذشته، تولید كامیون كشنده 67.6 درصد كاهش و تولید كارتن 53.3 درصد افزایش داشته، كه به ترتیب بیشترین كاهش و افزایش تولید را در این مدت به خود اختصاص داده اند.


به گزارش تولیدو به نقل از ایسنا، طبق این آمار از بین ۲۴ كالای منتخب صنعتی محصولات سواری، وانت، اتوبوس - مینی بوس - ون، كامیون كشنده و كمباین بیشترین كاهش تولید را به خود اختصاص داده اند، بطوریكه تولید این محصولات در چهار ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه در سال قبل به ترتیب ۳۸.۴، ۱.۶، ۶۱.۲، ۶۷.۶، ۴۶.۳ درصد كاهش داشته است.
در این میان تنها تولید تراكتور در چهار ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه در سال قبل ۲۹.۱ درصد افزایش داشته و تولید آن از ۴۷۴۵ دستگاه در چهار ماهه اول سال قبل به ۶۱۲۴ دستگاه در چهار ماهه نخست امسال رسیده است.
لاستیك خودرو نیز یكی دیگر از كالاهایی است كه تولید آن در چهار ماهه نخست امسال نسبت به سال گذشته، كاهش بیشتر از ۲۰ درصدی را تجربه كرده است. طبق آمارها در چهار ماه نخست سال قبل ۷۲ هزار و ۶۰۰ تن لاستیك خودرو تولید شده، اما تولید این محصول در چهار ماهه نخسته امسال با كاهش ۲۰.۴ درصدی به ۵۷ هزار و ۸۰۰ تن رسیده است.

افزایش نزدیك به ۱۰ درصدی تولید داروی انسانی
اما تولید محصولات غذایی، دارویی و بهداشتی وضعیت بهتری داشته، بطوریكه طبق آمار تولید روغن ساخته شده نباتی و داروی انسانی به ترتیب ۵.۸ و ۹.۶ درصد در چهار ماه اول امسال نسبت به مدت مشابه در سال قبل افزایش داشته است.
اما تولید پودر شوینده با كاهش ۶.۵ درصدی از ۲۱۲ هزار و ۳۰۰ تن در چهار ماهه اول سال قبل به ۱۹۸ هزار و ۵۰۰ تن در چهار ماهه اول امسال رسیده است.

تولید كاغذ بالاخره افزایشی شد
همین طور طبق این آمار تولید محصولات سلولزی همچون انواع كاغذ، كارتن، نئوپان و فیبر در چهار ماهه نخست امسال ۴.۱، ۵۳.۳، ۲۷ و ۶.۷ درصد نسبت به چهار ماهه اول سال ۱۳۹۷ افزایش داشته است.
كاغذ یكی از محصولاتی است كه در یك سال قبل افزایش قیمت چشم گیر و كمبود، بازار آنرا گرفتار مشكل كرده بود و آمار قبلی نیز حاكی از كاهش ۱.۸ درصدی تولید این محصول در سه ماهه نخست امسال نسبت به سه ماهه اول سال ۱۳۹۷ بود.

تلویزیون؛ صدرنشین كاهش تولید در بخش لوازم خانگی
در بخش دیگری از این آمار كه شامل جزئیات تولید محصولات لوازم خانگی است، شاهد كاهش تولید انواع تلویزیون و ماشین لباسشویی هستیم، بطوریكه تولید این دو محصول در چهار ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه در سال قبل ۲۷.۴ و ۸.۴ درصد كاهش داشته است.
از جانب دیگر تولید یخچال و فریزر، كولرآبی و الكتروموتور ۱۵.۶، ۹.۷ و ۸.۴ درصد افزایش داشته است.


منبع:

1398/05/30
22:04:13
5.0 / 5
4302
تگهای خبر: بازار , تولید , خودرو , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
تولیدو