یك مقام مسئول اعلام كرد:

فروش تلویزیون های دارای گیرنده ماهواره در بازار، قاچاق افزایش یافت

فروش تلویزیون های دارای گیرنده ماهواره در بازار، قاچاق افزایش یافت

به گزارش تولیدو عضو هیئت مدیره انجمن تولیدكنندگان لوازم صوتی و تصویری با اشاره به اینكه تلویزیون های قاچاق دارای گیرنده ماهواره به راحتی در بازار عرضه می شوند، اظهار داشت: قاچاق كالا افزایش یافته است.به گزارش تولیدو به نقل از مهر، بابك ثقفی در نشست خبری امروز خود با خبرنگاران از ایجاد تعادل نسبی در بازار لوازم خانگی اطلاع داد و اظهار داشت: با خروج شركت های تولیدكننده لوازم خانگی كه اتفاقاً بسیار ناگهانی از بازار ایران صورت گرفت، تولیدكنندگان داخلی توانسته اند خویش را پیدا كرده و فروش را در بازار بالا برند. این در شرایطی است كه قطع همكاری شركت های كره ای و تولیدكنندگان لوازم خانگی در ایران تنش هایی را هم در بازار ایجاد كرد كه خوشبختانه حالا مدیریت شده است.
عضو هیئت مدیره انجمن تولیدكنندگان لوازم صوتی و تصویری اضافه كرد: سال قبل افزایش قیمت كالاها و كمبود آن در بازار نارضایتی را برای مصرف كنندگان به همراه داشت ولی امروز تحت تاثیر ۳ عامل بازار به تعادل رسیده است. به این معنا كه تولیدكنندگان ایرانی كه تحت فشار خارجی ها قرار داشته اند توانسته اند احیاء شوند و برخی برندهای قدیمی به خصوص در عرصه تولید یخچال، الان تعداد كارگران خویش را افزایش و تولید را بالا برده اند.
ثقفی اظهار داشت: امید به آینده در بین تولیدكنندگان لوازم خانگی، فضای مناسبی را رقم زده و ظرف ماه های آینده بالارفتن سطح تولید داخلی را سبب خواهد شد. البته به موازات این، كاهش مصرف داخلی هم به علت افزایش قیمت ارز و سطح عمومی قیمت ها در بازار مشاهده می شود.
وی به مقایسه ای در عرصه تولید و مصرف لوازم خانگی در كشور تركیه پرداخت و اظهار داشت: ۴ سال قبل میزان مصرف تلویزیون در تركیه ۳ میلیون عدد بود كه امسال هم همان رقم به ثبت رسیده است. اما در ایران ۴ سال قبل میزان مصرف ۲ میلیون دستگاه بود كه الان به ۱.۴ میلیون دستگاه رسیده است كه به علت مسائل سخت اقتصادی و معیشتی مردم است.
این مقام مسئول تصریح كرد: از ۱.۴ میلیون دستگاه تلویزیون كه در بازار داخلی به مصرف می رسد، ۶۰۰ هزار دستگاه به صورت قاچاق وارد شده و متاسفانه فضا را برای فعالیت تولیدكنندگان داخلی و فروش محصولات آنها در بازار تنگ كرده است.
ثقفی با اشاره به انجام بررسی های میدانی خود در بازار لوازم خانگی خیابان جمهوری تصریح كرد: الان فروشگاه های بزرگی كه در گذشته محصولات برند كره ای را كه بعضاً در داخل كشور تولید یا مونتاژ می شد به فروش می رساندند، مبادرت به عرضه كالاهای قاچاق می كنند كه اتفاقاً ورود این كالاها به كشور ممنوع می باشد. اما حالا در چارچوب اجناس شركتی در بازار داخلی به فروش می رسد.
وی تصریح كرد: بعضی از این تلویزیون ها دارای گیرنده های ماهواره هستند كه متاسفانه با عرضه قاچاق در كشور و بدون نظارت دستگاه هایی همچون ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز، به راحتی در بازار عرضه می شوند كه باید جلوی آنها گرفته شود.
ثقفی اظهار داشت: امروز شركت های ایرانی با دامپینگ كالا در مرزها مواجهند به نحوی كه در دبی و كردستان عراق شسكت قیمت كاملاً به چشم می خورد تا اجازه ندهند تولیدات ایرانی بموقع به بازار عرضه شود كه باید با آنها برخورد جدی صورت گیرد.
وی تصریح كرد: البته تولیدكنندگان هم باید با ارتقای كیفیت محصولات خود بتوانند با كالاهای مشابه خارجی رقابت نمایند.
وی اظهار داشت: سال قبل حمایت مردم از تولیدات داخلی لوازم خانگی بسیار مناسب بود و بازار توانست خویش را پیدا كند. این در شرایطی است كه وقتی برندهای خارجی بازار را رها می كنند، فضا برای تولیدكنندگان داخلی فراهم می گردد.
ادامه دارد...

1398/05/28
15:08:00
5.0 / 5
4594
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تولید , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
تولیدو