منصوری: رفتن شركت های خودروساز می تواند به نفع ما تمام شود

منصوری: رفتن شركت های خودروساز می تواند به نفع ما تمام شود

تولیدو: یك عضو كمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به انتها همكاری شركت كیاموتورز با ایران و گروه خودروسازی سایپا اظهار داشت: می توان اظهار داشت كه رفتن شركت ها و انجام نشدن واردات می تواند به نفع ما تمام شود. بیشتر صنایع ما در حال تولید هستند.


محمدرضا منصوری در گفت و گو با ایسنا در مورد اختتام همكاری شركت كیاموتورز با ایران و گروه خودروسازی سایپا اظهار داشت: مشكل صنایع ما رفتن شركت ها و یا انجان نشدن واردات نیست. حتی می توان اظهار داشت كه رفتن شركت ها و انجام نشدن واردات می تواند به نفع ما تمام شود. بیشتر صنایع ما در حال تولید هستند. زمانی كه شركت های خارجی وجود دارشتند دلالان راحت تر می توانستند به اقتصاد ورود كرده و تولید رانت كنند.
این عضو كمیسیون صنع و معادن مجلس اضافه كرد: ما می توانیم از شرایط تحریم فعلی، فرصت بسازیم. البته اگر شركت ها به شكل سلامت وارد می شدند، به اقتصاد ما كمك كرده و شرایط اشتغال را نیز فراهم می كردند. در واقع این شرایط فراهم نبود. حتی در زمان پیش از تحریم، مافیایی وجود داشت كه نمی گذاشت خودروسازی خارجی كار خودرا انجام دهد و دست آخر تاوان آنرا مردم می دادند.
نماینده مردم ساوه اختتام همكاری شركت های خودروساز خارجی با ایران را بی خطر دانست و اظهار داشت: به نظر من با رفتن شركت ها مثل رنو فرانسه، برلیانس چین یا حتی كیاموتورز هیچ اتفاقی نمی افتد. بزودی رشد اقتصاد داخلی ما شروع خواهد شد. تولید برخی از خودرو های ما با وجود تنوعات مختلفی كه برای آن قائل می شوند، هزینه بر و ناكارآمد است. در شرایط فعلی، ما باید خودرو های داخلی مان مثل پژو یا سمند را با كیفیت بالاتر فعلا تولید نماییم. تولید این خودرو ها در شرایط فعلی حتی می تواند تا دو برابر افزایش پیدا كند. البته این به شرطی است كه انحصار را از خودروسازی بگیریم و تولید بعضی قطعات كه بعنوان گلوگاه عدم تولید خودرو عمل می كند را باز نماییم.
منبع:

1398/05/16
15:54:26
5.0 / 5
4858
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , خودرو , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
تولیدو