رئیس اتاق اصناف تهران تاكید كرد:

اصناف باید مالیات خویش را پرداخت كنند

اصناف باید مالیات خویش را پرداخت كنند

به گزارش تولیدو رئیس اتاق اصناف تهران می گوید كه انتظارات اصناف در توافق مالیاتی جدید بین صنوف و سازمان امور مالیاتی تا حدودی برآورده نشد با این وجود صنوف باید مالیات خویش را پرداخت كنند.


قاسم نوده فراهانی در گفتگو با ایسنا، در ارتباط با توافق مالیاتی كه هفته گذشته بین سازمان امور مالیاتی و اتاق اصناف تهران صورت گرفت، اظهار نمود: توقع از سازمان امور مالیاتی بر آن بود كه به علت ركود بازار در محاسبه مالیات سال ۹۷ نسبت به سال ۱۳۹۶ مبلغی افزوده نشود اما این اتفاق رخ نداد.
رئیس اتاق اصناف تهران تصریح كرد: مالیات اصناف در چارچوب ۴ بند تعیین شده كه سه بند ابتدایی آن تا حدودی مورد قبول صنوف مختلف است اما بند چهارم كه رشد ۱۵ درصدی مالیات در آن جای گرفته است تا حدودی توقع اصناف را جوابگو نیست.
وی با تاكید بر اینكه صنوف باید اظهارنامه مالیاتی خویش را پرداخت كنند، افزود: باید مالیات بر درآمد از جانب تمام افراد جامعه پرداخت گردد تا دولت توان مدیریت كشور را داشته باشد.
نوده فراهانی تصریح كرد: توقع می رفت كه در بند چهارم این توافقنامه میزان كمتری برای افزایش مالیات نسبت به سال ۱۳۹۶ در نظر گرفته شود كه اینگونه نشد.
رئیس اتاق اصناف تهران خاطرنشان كرد: افرادی كه در سال ۱۳۹۶ تا ۲.۵ میلیون تومان مالیات پرداخت كرده اند برای سال ۱۳۹۷ همین میزان را پرداخت خواهند كرد و در كنار آنها افرادی كه ۲.۵ تا ۵ میلیون تومان پرداخت مالیات داشته اند باید برای سال ۱۳۹۷ پنج درصد افزایش مالیات را لحاظ و افرادی كه ۵ تا ۱۰ میلیون تومان مالیات پرداخت كرده اند برای سال مالی ۱۳۹۷ باید افزایش ۹ درصدی را محاسبه كنند.
وی اظهار داشت: اما در بند چهارم این توافقنامه افرادی كه برای سال ۱۳۹۶ معادل ۱۰ میلیون تومان به بالا مالیات پرداخت كرده اند باید ۱۵ درصد افزایش مالیات را لحاظ كرده و طبق این توافق ۴ بندی گردش مالی آنها حداكثر ۸۲۸ میلیون تومان بوده باشد.1398/03/15
22:20:51
5.0 / 5
4374
تگهای خبر: اصناف , بازار , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
تولیدو