رئیس اتاق مشترك بازرگانی ایران و عراق:

مرزهای مبادله كالایی ایران و عراق به 12 مرز افزایش می یابد

مرزهای مبادله كالایی ایران و عراق به 12 مرز افزایش می یابد

به گزارش تولیدو رئیس اتاق بازرگانی مشترك ایران و عراق اظهار داشت: الان ایران و عراق در 8 مرز مبادله كالایی دارند كه بزودی به 12 مرز افزایش می یابد.به گزارش تولیدو به نقل از صدا و سیما، یحیی آل اسحاق گفت: استفاده از ظرفیت ترانزیت عراق، واردات كالاهای مورد نیاز از مسیر این كشور و افزایش فعالیت در طرح های فنی و مهندسی عراق در كنار پوشش ریسكی كه صندوق ضمانت صادرات برای سرمایه گذاری فعالان اقتصادی انجام می دهد دستیابی به مبادلات ۲۰ میلیارد دلاری میان دو كشور را تسهیل خواهدنمود.
وی افزود: اگر بتوانیم قسمتی از واردات خودرا بوسیله عراق انجام دهیم كه امكان آن هم وجود دارد هم مبادلات دو كشور متوازن می شود و هم ما نیازهای وارداتی خودرا كم هزینه تر وارد خواهیم كرد.
آل اسحاق اظهار داشت: البته در حوزه های زیرساختی حمل و نقل در عراق برخی مشكلات وجود دارد كه با مذاكرات صورت گرفته و طرح های در دست اجرا این مشكلات حل می شود كه همچون آن راه اندازی پل خرمشهر - بصره و ساماندهی به راه های زمینی علاوه بر افزایش مرزهای تبادل كالایی است.
وی اضافه كرد: در صورتیكه بتوانیم از این ظرفیت در عراق استفاده نمائیم حجم مبادلات میان دو كشور در اولین مرحله از میزان كنونی، بیشتر از ۶ میلیارد دلار افزایش خواهد یافت. ضمن اینكه مشكلات مالی و بانكی دو كشور هم تا حد زیادی رفع شده است كه سبب می شود هزینه های صادرات و واردات دو كشور كم شود.

1398/02/26
15:33:56
5.0 / 5
4190
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
تولیدو