در اسفند ماه ۹۷

تولید خودروهای سواری ۳۸ درصد كم شد

تولید خودروهای سواری ۳۸ درصد كم شد

تولیدو: تولید انواع خودروی سواری در اسفند ماه ۹۷ نسبت به مدت مشابه در سال ۹۶، كاهش ۳۸ درصدی داشته است.


به گزارش تولیدو به نقل از ایسنا، طبق آمار اعلام شده از طرف انجمن خودروسازان ایران در اسفند ماه سال ۹۷، تولید انواع خودروی سواری از ۱۲۴ هزار و ۴۹۹ دستگاه در اسفند ماه سال ۹۶ به ۷۷ هزار و ۱۶۴ دستگاه در اسفند ماه سال ۹۷ رسیده كه نسبت به مدت مشابه سال ۹۶، معادل ۳۸ درصد كاهش تولید را نشان داده است.
بر این اساس تولید انواع خودروی سواری در خودروسازی مدیران و خودروسازان بم كاهش ۱۰۰ درصدی داشته است. این دو خودروسازی در اسفندماه سال ۹۶ به ترتیب ۴۱۹۶ و خودروسازان بم تنها یك دستگاه تولید داشته اند كه با عنایت به آمار بدون تولیدشان در اسفند ۹۷ كاهش ۱۰۰ درصدی تولید را در كارنامه خود ثبت كرده اند.
پس از آنها، شركت كارمانیا و خودروسازی بهمن بیشترین كاهش تولید را در اسفندماه ۹۷ نسبت به اسفند ماه ۹۶ داشته اند. بر این اساس شركت كارمانیا با تولید ۵۱ دستگاه خودروی سواری در اسفند ۹۷ در مقابل ۳۴۴ دستگاه خودروی تولید شده در مدت مشابه سال ۹۶، كاهش ۸۵.۲ درصدی و خودروسازی بهمن با تولید ۵۹۸ دستگاه در اسفند ۹۷ در مقایسه با ۲۰۱۹ دستگاه تولید شده در مدت مشابه سال ۹۶، كاهش ۷۰.۴ درصدی در تولید داشته اند.
همچنین در دو خودروسازی بزرگ كشور باز كاهش تولید دیده می شود. تولید خودروهای سواری در گروه صنعتی ایران خودرو در اسفندماه سال ۹۷، ۳۸ هزار و ۵۵۶ دستگاه بوده كه نسبت به ۵۸ هزار و ۵۰۸ دستگاه تولید شده در مدت مشابه سال ۹۶، ۳۴.۱ درصد كاهش داشته است. پس از آن گروه خودروسازی سایپا باز با تولید ۳۵ هزار و۷۷۵ دستگاه در اسفند ۹۷، كاهش تولید ۳۸ درصدی داشته است؛ چونكه میزان تولید سواری این شركت در اسفند ماه سال ۹۶، ۵۷ هزار و ۶۷۱ دستگاه بوده است.
در مقابل شركت های خودروسازی كرمان موتور و سازه های خودرو دیار شاهد رشد تولید در اسفند ماه ۹۷ در مقایسه با اسفند ۹۶ بوده اند. طبق آمار، كرمان موتور در اسفندماه سال ۹۷ معادل ۲۰۱۱ دستگاه سواری تولید كرده است، در صورتی كه در مدت مشابه سال ۹۶، ۱۷۴۱ دستگاه تولید كرده بود. بدین سبب در این مدت رشد تولید ۱۵.۵ درصدی را تجربه كرده است.
همچنین شركت سازه های خودرو دیار با رشد ۴۶۸.۴ درصدی تولید در اسفند ۹۷ روبرو شده است. این شركت در اسفند ماه سال ۹۶ معادل ۱۹ دستگاه و در مدت مشابه سال ۹۷، ۱۰۸ دستگاه سواری تولید كرده است.1398/02/03
16:10:01
5.0 / 5
5061
تگهای خبر: تولید , خودرو , دستگاه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
تولیدو