رئیس كل بانك مركزی اعلام كرد

نوسان ارز ممنوع، وام تولید در اولویت بانك ها

نوسان ارز ممنوع، وام تولید در اولویت بانك ها

به گزارش تولیدو رئیس كل بانك مركزی ضمن تاكید بر اینكه بانك مركزی و دولت از تلاطم و نوسان در بازار ارز ممانعت می كنند، اظهار داشت: سال ۹۸ سال تعیین كننده در عرصه اقتصادی می باشد و از مدیران عامل بانك ها درخواست می شود كه با اعطای هدفمند تسهیلات، به رونق تولید و همینطور جبران خسارات سیل كمك كنند.


به گزارش تولیدو به نقل از ایسنا، به نقل از روابط عمومی بانك مركزی، عبدالناصر همتی در جمع مدیران عامل و اعضای هیئت مدیره بانك ها و مؤسسات اعتباری، با مرور شرایط كشور در سال گذشته، تصریح كرد كه سال قبل با وجود فراز و نشیب های فراوان و توطئه دشمنان، با خنثی شدن هدف اصلی دشمن به آخر رسید كه اساساً نظام بانكی تأثیر شایانی در آن داشته است.
همتی با اشاره به تمركز دشمن بر بازار پول و ارز به منظور دستیابی به اهداف خود، اظهار داشت: پارسال دشمن برنامه ریزی ویژه ای به منظور اختلال در بازار پول، ارز و نظام بانكی طراحی نموده بود كه از نائل شدن به اهداف خود ناكام ماندند.

برنامه جدی بانك مركزی برای كنترل نقدینگی
رئیس كل این بانك كلیت فعالیت نظام بانكی پارسال را مناسب و مثبت ارزیابی كرد و اظهار داشت: انتظار می رود نظام بانكی امسال با مدیریت صحیح بخصوص در بحث رعایت سود بانكی و اضافه برداشت، به صورت جدی در كنترل نقدینگی همراهی كند و بداند بانك مركزی در این زمینه به صورت جدی برخورد لازم را خواهد نمود.
رئیس شورای پول و اعتبار با اشاره به حوادث غیر مترقبه اوایل سال جاری تصریح كرد: جمع زیادی از هموطنان به علت سیل با مشكلات زیادی مواجه گشتند كه ضمن ابراز همدردی با آنان، ان شاءالله با استفاده از ظرفیت سیستم بانكی در جهت بهبود شرایط زندگی و عرضه تسهیلات لازم بخصوص در حوزه منازل مسكونی واحدهای تجاری و باغات و كارگاه های صنعتی و سایر نیازها تلاش خواهد نمود.
همتی با تاكید بر اینكه دشمنان امسال هم همچون سال قبل به منظور دستیابی به اهداف خود در بازار ارز و پول تمركز كرده اند، اظهار داشت: بانك مركزی و دولت با برنامه ریزی های لازم از تلاطم و نوسان در بازار ارز ممانعت خواهد نمود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود خواهان تسریع در فروش اموال مازاد بانك ها و عدم تداوم بنگاه داری شد و اظهار داشت: بانك ها باید با تشكیل كارگروه هایی، اقدامات لازم برای فروش اموال مازاد شركت های زیر مجموعه به صورت عملیاتی انجام دهند و در این زمینه فرآیند اجرای كار را تسریع بخشند.
همتی با اشاره به حجم خسارت های سیل بر زیر ساخت ها و منازل و دارایی های مردم و بخش كشاورزی و دام ها تصریح كرد: اساساً بودجه ۹۸ امكان پاسخگویی به آنرا ندارد و در كنار تسهیلات بانكی استفاده از منابع صندوق توسعه ملی ضروری خواهد شد.1398/01/18
13:33:05
5.0 / 5
4735
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
تولیدو