افتخاری دیگر برای ایران توسط گروه مالی پاسارگاد؛

تولید انبوه كاتد مس برای نخستین بار در جهان توسط شركت میدكو

تولید انبوه كاتد مس برای نخستین بار در جهان توسط شركت میدكو

تولیدو: تولید كاتد مس به روش تانك بایولیچینگ، در مجتمع بابك مس ایرانی ها از شركت های زیر مجموعه هلدینگ میدكو، برای نخستین بار در جهان، با حمایت بانك پاسارگاد شروع شد.به گزارش تولیدو به نقل از بانك پاسارگاد، طی مراسمی با حضور تعدادی از مدیران و دست اندركاران پروژه، بهره برداری از پروژه تولید كاتد مس به روش تانك بایولیچینگ، برای نخستین بار در دنیا، شروع شد.
بر اساس این خبر، مدیرعامل بانك پاسارگاد، بهره برداری از این طرح مهم و ملی را تقدیم به ملت شریف ایران كرد و برای عوامل و دست اندركاران آن آرزوی موفقیت نمود. همین طور دكتر پورمند مدیرعامل شركت میدكو، این موفقیت را كه برای نخستین بار در دنیا توسط نیروهای متخصص میدكو، در مجتمع بابك مس ایرانی ها عملی شده است تبریك گفت و اظهار نمود: این مهم یك تغییر بزرگ تكنولوژیك در سطح جهان و در صنعت مس است كه با حمایت های ویژه دكتر قاسمی به انجام رسیده است.

گفتنی است مجتمع بابك مس با ظرفیت تولید ۵۰ هزار تن كاتد مس و ۱۲ هزار تن لوله مسی در سال فعالیت می كند. در روش تانك بایولیچینگ با استفاده از نوع خاصی از باكتری های غیرمضر محصول نهایی استحصال می شود. دانش این تكنولوژی سازگار با محیط زیست توسط متخصصین ایرانی طی ۵ سال پژوهش و تلاش مستمر ایجاد و به راه افتاده است. از مزایای اصلی روش تانك بایولیچینگ می توان به حذف كوره های ذوب و در نتیجه كاهش قابل ملاحظه آلایندگی و همین طور صرفه جویی در مصرف آب و منابع انرژی در امتداد پشتیبانی از محیط زیست و ایفای مسئولیت های اجتماعی اشاره نمود.
به دنبال كسب این موفقیت ثمین توسط شركت میدكو، مدیرعامل شركت ملی صنایع مس ایران طی پیامی، این موفقیت را به شركت میدكو تبریك گفت. در پیام مهندس محمدرضا بنی اسدی راد خطاب به دكتر پورمند آمده است:
«خداوند بزرگ را شاكریم كه با مدیریت و درایت حضرتعالی و همت همكارانتان در آن مجموعه بزرگ صنعتی، طرح بومی تولید كاتد مس به روش بایولیچینگ در مجتمع بابك مس ایرانی ها از شركت های زیرمجموعه هلدینگ میدكو به ثمر نشسته است.
بی تردید، بهره گیری این پروژه از دانش و توان متخصصان بومی، بدون اتكا به تكنولوژی خارجی، حكایتگر این حقیقت روشن است كه ایران عزیز ما با اعتماد به سرمایه های عظیم خود و توانایی فرزندان سخت كوش این مرز و بوم، می تواند در راه بومی سازی و در راه پیشرفت و تعالی گام هایی بلند بردارد.
اینجانب، بهره برداری از این طرح مهم را كه علاوه بر نتایج چشم گیر در حوزه تولید ملی، ثمرات زیست محیطی بزرگی باز به دنبال دارد، به شما و همه دست اندركاران این پروژه تبریك می گویم و بهروزی و توفیق روزافزونتان را از درگاه خداوند منان آرزومندم.»
این مطلب، یك خبرآگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

1397/12/22
17:53:33
5.0 / 5
4827
تگهای خبر: تولید , شركت , صنعت , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
تولیدو