گلایه كامیون داران ایران از فساد در گمرك تركمنستان

گلایه كامیون داران ایران از فساد در گمرك تركمنستان

به گزارش تولیدو مدیر كل امور هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان شمالی اظهار داشت: ترافیك كامیون های ایران در گمرك تركمنستان یكی از مهمترین دغدغه های تجار ایرانی است.


به گزارش تولیدو به نقل از ایسنا، محمد رضا موفق در همایشی كه به منظور برگزاری پانزدهمین نمایشگاه بین المللی ایران در تركمنستان به محوریت خراسان شمالی در بجنورد برگزار شد، با اشاره به اینكه خیلی از تجار در بعضی از موارد در تركمنستان گلایه دارند، اضافه كرد: فساد در هر جایی باشد ترمز دست رشد و توسعه است و یكی از گلایه هایی كه تجار ایرانی در این كشور دارند این است كه بعضی از ماموران كشور تركمنستان مقداری اضافه خواه هستند و همین امر مشكلاتی را به وجود آورده است.
وی افزود: افزایش تعرفه عبور از خاك تركمنستان از دیگر مشكلاتی است كه تجار با آن مواجهند. محدودیت های ارزی و متوقف شدن مكانیزم تهاتر از دیگر مشكلات موجود در این كشور است
ایشان در ادامه با اشاره به اینكه اگر می خواهیم كشور را چند قدم جلوتر ببریم باید به بخش خصوصی دقت كنیم، اظهار نمود: پروسه جوان شدن در بدنه دولت تركمنستان و همینطور انجام فعالیت های اقتصادی اقدامات خوبی است كه در این كشور در حال شكل گیری است و تجار و سرمایه گذاران ایرانی می توانند از این فرصت به نحو خیلی خوبی استفاده كنند.
وی خاطرنشان كرد: طی تفاهمی كه میان ایران و تركمنستان منعقد شده است ظرف 10 سال آینده سطح مبادلات در كشور به 60 میلیارد دلار خواهد رسید كه خراسان شمالی هم مزیت های زیادی جهت استفاده از این فرصت دارد كه یكی از آن وجود 301 كیلومتر مرز مشترك با این كشور است.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و كشاورزی خراسان شمالی اظهار داشت: نمایشگاه بازرگانی ایران، اسفندماه امسال با محوریت استان خراسان شمالی در عشق آباد تركمنستان برگزار می گردد. كشور میزبان، مجوز برگزاری این نمایشگاه را صادر كرده و بعضی از دیگر كشورها هم در این رویداد مشاركت خواهند داشت.
وی با اشاره به اینكه الان این استان با 24 كشور جهان داد و ستد دارد، اظهار داشت: سال قبل كالاهای این استان به 32 كشور دنیا صادر شد.1397/11/06
23:38:24
5.0 / 5
4519
تگهای خبر: اقتصاد , كالا , كشاورزی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
تولیدو