كلاهبرداری 50 میلیاردی به بهانه فروش خودرو

كلاهبرداری 50 میلیاردی به بهانه فروش خودرو

به گزارش تولیدو سرپرست پلیس آگاهی استان البرز اظهار داشت: با تلاش ماموران پلیس آگاهی استان مالكان یك شركت خرید و فروش خودرو كه مبادرت به 50 میلیارد تومان كلاهبرداری از خریداران كرده بودند شناسایی و دستگیر شدند.


به گزارش تولیدو به نقل از ایسنا، سرهنگ محمد نادربیگی اظهار داشت: به دنبال ارجاع یك فقره پرونده شكایت از دادستانی كرج به پلیس آگاهی استان البرز در خصوص فعالیت غیر قانونی یك شركت خرید و فروش خودرو، پیگیری مبحث در دستور كار ماموران اداره مبارزه با جعل و كلاهبرداری قرار گرفت.
وی اضافه كرد: جزئیات پرونده حاكی از آن بود كه فردی در چارچوب تاسیس و راه اندازی شركت خرید و فروش خودرو مبادرت به ثبت نام از 400 نفر متقاضی خرید خودرو كرده و بعد از دریافت وجوه از مشتریان، بدون آن كه به تعهدات خود عمل كند متواری شده است.

سرهنگ نادربیگی اضافه كرد: با عنایت به حساسیت مبحث اقدامات اطلاعاتی گسترده به منظور شناسایی و دستگیری متهم شروع شد تا این كه نامبرده دریك عملیات غافلگیرانه در یكی از شهرستان های استان تهران شناسایی و ماموران بعد از دریافت نیابت قضائی به آن شهرستان اعزام و در آن جا آگاه شدند كه متهم با فردی كه ظاهراً از شركای وی است قرار ملاقات دارد.

این مقام انتظامی افزود: با تعقیب و مراقبت محل قرار متهم، نامبرده به همراه شریكش در یك عملیات غافلگیرانه و منسجم دستگیر و جهت تحقیقات تكمیلی به پلیس آگاهی استان البرز منتقل شدند.

سرهنگ نادربیگی تصریح كرد: متهمان دستگیر شده در بازجویی های ماموران ضمن اعتراف به جرم خود در خصوص كلاهبرداری 50 میلیارد تومان از متقاضیان خرید خودرو، اقرار كردند كه مبادرت به ثبت نام تعداد 500 دستگاه خودرو داخلی و خارجی از محصولات شركت های خودروسازی به 400 نفر از مشتریان كرده، اما به علت ناتوانی در عمل به تعهدات خود، توان تحویل خودرو ها در موعد مقرر برای آنها امكان پذیر نشد، ازاین رو چاره ای جز متواری شدن نداشتند.

سرپرست پلیس آگاهی استان البرز با بیان این كه متهمان هم اكنون در اختیار پلیس آگاهی البرز هستند اظهار داشت: مبلغ كلاهبرداری ها 50 میلیارد تومان برآورد شده است.


1397/10/14
15:05:36
5.0 / 5
4395
تگهای خبر: خودرو , دستگاه , شركت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
تولیدو