ممنوعیت واردات كالاهای دست دوم برداشته شد

ممنوعیت واردات كالاهای دست دوم برداشته شد

تولیدو: لغو ممنوعیت ثبت سفارش و واردات كالاهای مستعمل مشمول استاندارد الزامی به گمرك اعلام گردید.


به گزارش تولیدو به نقل از ایسنا، مطابق با ابلاغ وزارت صنعت معدن و تجارت به مدیركل مركز واردات و امور مناطق آزاد گمرك جمهوری اسلامی ایران ممنوعیت ثبت سفارش و واردات كالاهای مستعمل مشمول استاندارد الزامی لغو میگردد.
در ابلاغیه وزارت صنعت به مركز واردات و امور مناطق آزاد و ویژه آمده است كه در امتداد اجرای بند (۳) ماده (۴۲) آیین نامه اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات، مصوبه بند (۲) و بخشنامه صادر شده در سال ۱۳۹۵ در خصوص ممنوعیت ثبت سفارش و واردات كالاهای مستعمل مشمول استاندارد الزامی لغو میگردد.
بنا بر این، مانعی برای ثبت سفارش كالاهای مستعمل و بازسازی شده مشمول استاندارد الزامی (در صورت تایید كمیسیون ماده یك آیین نامه اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات) وجود ندارد و ترخیص آنها منوط به تایید سازمان ملی استاندارد است.
به گزارش تولیدو به نقل از ایسنا، قبل از این علی معقولی، مدیركل مركز واردات و امور مناطق آزاد گمرك جمهوری اسلامی ایران در بخشنامه ای در اواخر آبان ماه سال جاری (۱۳۹۷) به گمركات اجرایی سوژه «لغو موافقت كلی برای ثبت سفارش و واردات كلیه كالاهای مستعمل مشمول استاندارد اجباری» را ابلاغ كرده بود. منطبق با آن بخشنامه ترخیص دستگاهای كشاورزی مستعمل منوط به نظر مركز واردات گمرك ایران شده است.



1397/10/05
14:11:26
5.0 / 5
4765
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
تولیدو