خوش بینی نسبت به افزایش قیمت طلای جهانی

خوش بینی نسبت به افزایش قیمت طلای جهانی

تولیدو: در نظرسنجی طلای هفتگی كیتكونیوز، كارشناسان وال استریت انتظار داشتند قیمت طلا در هفته جاری افزایش پیدا كند هر چند كه خیلی از آنها اعلام نمودند به علت ابهامات پیرامون انتخابات آمریكا نظری ندارند اما سرمایه گذاران به افزایش قیمت ها خوش بین ماندند.به گزارش تولیدو به نقل از ایسنا، پیش بینی می گردد جمهوریخواهان كنترل سنا را حفظ كنند اما اخبار جدید از آن حكایت می كند كه دموكرات ها از شانس به دست گرفتن اكثریت مجلس برخوردار می باشند. اگر چنین باشد امكان دارد تلاش های دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریكا برای پیشبرد اهدافش به مانع بخورد.

در نظرسنجی كیتكونیوز از كارشناسان وال استریت، ۱۵ نفر شركت كردند كه از میان آنها ۸ نفر یا ۵۳ درصد افزایش قیمت طلا در هفته جاری را پیش بینی كردند و ۲ نفر یا ۱۳ درصد انتظار داشتند قیمت طلا كاهش پیدا كند؛ تعداد ۵ نفر یا ۳۳ درصد هم نظری نداشتند.

در نظرسنجی آنلاین كیتكونیوز از سرمایه گذاران، ۴۴۷ نفر شركت كردند كه از میان آنها، ۲۵۵ نفر یا ۵۷ درصد افزایش قیمت طلا و ۱۲۷ نفر یا ۲۸ درصد كاهش قیمت این فلز زرد را پیش بینی كردند در صورتی كه ۶۵ نفر یا ۱۵ درصد نظری نسبت به روند قیمت طلا نداشتند.

برای هفته گذشته حدود دو سوم از كارشناسان وال استریت و سرمایه گذاران افزایش قیمت طلا را پیش بینی كرده بودند.

در معاملات روز جمعه بازار آمریكا، هر اونس طلا برای تحویل در دسامبر ۵.۳۰ دلار یا ۰.۴ درصد كاهش پیدا كرد و در ۱۲۳۳.۳۰ دلار بسته شد. طلا روز جمعه تحت تاثیر آمار اشتغال ماهانه قوی تر از حد انتظار آمریكا، از بالاترین قیمت بیشتر از سه ماه اخیر كه روز پنج شنبه به ثبت رسانده بود، عقب نشینی كرد و هفته را با حدود ۰.۲ درصد كاهش به آخر برد.

فیلیپ فلاین، تحلیلگر گروه پرایس فیوچرز در بین كسانی است كه انتظار دارند طلا افزایش قیمت پیدا كند. وی در این باره اظهار داشت: با احتمال توافق تجاری میان آمریكا و چین، ریسك پذیری احیا شده است اما با عنایت به اینكه احتمال افزایش نرخ های بهره در دسامبر ۷۰ درصد است، دلار آمریكا تمایلی به بالا رفتن نشان نمی دهد.

رالف پترسون، مدیر شركت "هریتج وست فایننشیال" با اشاره به ریزش سنگین قیمت نفت، بالا رفتن قیمت طلا را پیش بینی نمود.

شون لاسك، مدیر شركت "والش تریدینگ" هم معتقد بود خیلی از معامله گران در آستانه انتخابات میان دوره ای آمریكا محتاط هستند و این امر به افزایش قیمت طلا كمك می نماید.

پیتر هاگ، مدیر معاملات كیتكومتالز هم اعتقاد دارد مسیر حركت كوتاه مدت طلا به نتابج انتخابات میان دوره ای آمریكا بستگی دارد. اگر جمهوریخواهان اكثریتشان را حفظ كنند طلا امكان دارد پس از روز سه شنبه كاهش قیمت پیدا كند اما اگر دموكرات ها به اكثریت برسند، طلا بالاتر خواهد رفت.

كوین گریدی از شركت فونیكس فیوچرز هم با عنایت به نمودارهای فنی نسبت به روند قیمت طلا نظری نداشت. وی اظهار داشت: به نظر می آید طلا در محدوده ۱۲۱۳ تا ۱۲۴۶ دلار محبوس شده است و تا زمانی كه مرز ۱۲۵۳ دلار را نشكند، نسبت به روند افزایشی آن خوش بین نخواهم بود.
1397/08/12
13:56:10
5.0 / 5
4401
تگهای خبر: بازار , شركت , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
تولیدو