میرزایی: ثبت سفارش واردات كالا بدون انتقال ارز باید در اولویت كار وزیر صمت باشد

میرزایی: ثبت سفارش واردات كالا بدون انتقال ارز باید در اولویت كار وزیر صمت باشد

تولیدو: یك عضو كمیسیون انرژی مجلس اظهار داشت: ثبت سفارش واردات كالا بدون انتقال ارز به ما كمك می نماید تا در زمان تحریم بتوانیم به راحتی مبادلات خویش را ادامه دهیم و تاخیر در اجرایی شدن این سیاست، می تواند ما را در چند ماه آینده با كمبود بعضی از كالاها روبرو كند.جلال میرزایی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به لزوم در اولویت قرار گرفتن ثبت سفارش واردات كالا بدون انتقال ارز در دستور كار وزیر صنعت، معدن و تجارت بیان كرد: انتظار این است كه وزیر صنعت كه خود در بخش تولید كشور مشغول بوده است و چند روز پیش اعلام نمود كه باید ثبت سفارش واردات كالا بدون انتقال ارز فعال شود، هر چه سریعتر این سیاست را در اولویت قرار دهد.

وی در ادامه بیان كرد: سیاست واردات كالا بدون انتقال ارز با عنایت به شرایط كشور باید زودتر عملیاتی شود و این سیاست می تواند در زمان تحریم به ما كمك نماید. نباید یك روز هم در اجرای این سیاست تاخیر كرد.

نماینده مردم ایلام در مجلس خاطرنشان كرد: با عنایت به تحریم بانك های طرف معامله با ایران و سخت شدن انتقال ارز به ایران شرایط ایجاب می كند هر چه سریع تر این سیاست احیا شود.

وی در انتها اظهار داشت: ما امروز از طرفی نیاز به واردات كالاهایی داریم و از طرفی دیگر باید كالاهایی را صادر نماییم كه در مبادله ارز در زمان تحریم با مشكل مواجه می شویم. احیای این سیاست می تواند كمك بزرگی به ما كند و تاخیر در اجرای آن می تواند ما را در چند ماه آینده با كمبود كالا مواجه كند.1397/08/09
20:46:28
5.0 / 5
4770
تگهای خبر: تولید , صنعت , كالا , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
تولیدو