غنا از توسعه مراودات تجاری با استان مركزی استقبال می كند

غنا از توسعه مراودات تجاری با استان مركزی استقبال می كند

تولیدو: اراك -وزیر مختار سفارت جمهوری غنا در ایران اظهار داشت: استان مركزی ظرفیت های ارزشمندی در بخش های مختلف صنعتی، كشاورزی و خدماتی دارد و كشور غنا از توسعه مراودات تجاری و اقتصادی با این استان و ایران استقبال می كند.


به گزارش تولیدو به نقل از ایرنا، «امیدومحمد كارانده» روز سه شنبه در جمع فعالان اقتصادی استان مركزی در محل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و كشاورزی این استان، اضافه كرد: روابط تجاری و اقتصادی غنا با جمهوری اسلامی ایران نیازمند تقویت است.
وی افزود: ظرفیت های حوزه صنعت و فناوری تنها مزیت استان مركزی نیست بلكه توانمندی كشاورزی این منطقه هم مطلوب ارزیابی می گردد كه می تواند برای توسعه روابط با غنا ملاك قرار گیرد.
وزیر مختار سفارت جمهوری غنا در ایران بیان كرد: این كشور به توانمندی های كشاورزی جمهوری اسلامی ایران و به خصوص استان مركزی نیاز اساسی دارد چون كه از مجموع اراضی قابل كشور غنا تنها 20 درصد به كار گیری شده و بقیه زمین های بایر هستند.
وی تصریح كرد: كشاورزی در كشور غنا به خصوص در فصل های سرد و خشك با مشكل اساسی مواجه می باشد كه می توان با تقویت روابط با مهندسان كشاورزی استان مركزی زمینه انتقال فناوری روز را این بخش فراهم نمود.
كارانده اضافه كرد: دولت مركزی غنا اعتقاد راسخی به سرمایه گذاری بخش خصوصی دارد و در سال های اخیر زمینه حضور سرمایه گذاران خیلی از نقاط مختلف جهان در غنا فراهم گشته است.
وی اضافه كرد: اتاق بازرگانی بعنوان نمایندگان بخش خصوصی و مسئولان اقتصادی ایران باید با برنامه های هدفمند و نیازسنجی اصولی برای تولید و توسعه بازار در قاره آفریقا بكوشند.
نایب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و كشاورزی استان مركزی هم اظهار داشت: به دنبال تحریم ها برخی مراودات تجاری جمهوری اسلامی ایران با كشورهای اروپایی كمتر شده و تجار ایرانی نگاه ویژه ای به تقویت ارتباط با كشورهای همسایه و به خصوص آفریقا دارند.
«حمیدرضا مهدی نیا» اضافه كرد: استان مركزی در بخش كشاورزی و دامداری مستعد است به صورتی كه در میزان تولید بیشتر محصولات كشاورزی بیشتر از 2 برابر مصرفش دارد.
وی افزود: تنوع آب و هوایی، دسترسی ساده به فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره)، نیروی كار نامحدود و ارزان قیمت از دیگر خصوصیت های استان مركزی برای سرمایه گذاری خارجی است.
جمهوری غنا كشوری در غرب قاره آفریقا است كه پایتخت آن« آكرا» و واحد پول این كشور هم سیدی غنا است.
زبان رسمی غنا انگلیسی است و 67 درصد از مردم این كشور با زبان انگلیسی تكلم می كنند.
جمعیت كشور غنا 27 میلیون نفر است كه بیشتر آن مسیحی است و 17 درصد جمعیت این كشور هم مسلمان است.
تراز تجاری استان مركزی با كشور غنا منفی ارزیابی می گردد.
بیش از 2 هزار و 800 واحد صنعتی كوچك، متوسط و بزرگ در نقاط مختلف استان مركزی فعالیت می نمایند.
3017/6013/


1397/08/01
20:01:39
5.0 / 5
4572
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
تولیدو