در نیمه نخست امسال

واردات از امارات ۳۰ درصد كم شد

واردات از امارات ۳۰ درصد كم شد

تولیدو: واردات ایران از امارات متحده عربی در نیمه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از ۳۰ درصد كاهش داشته است.به گزارش تولیدو به نقل از ایسنا، بر مبنای تازه ترین آمار گمرك ایران از تجارت خارجی شش ماهه نخست سال جاری، در این مدت دو میلیون و ۵۶ هزار تن انواع كالا از كشور امارات متحده عربی به ایران وارد شده كه ارزش واردات كالا از این كشور به ایران در این مدت سه میلیارد و ۱۵۸ میلیون دلار بوده است.

آمار واردات ایران از امارات نشان داده است كه ۱۲.۶۸ درصد از وزن كل واردات انجام شده در این مدت و ۱۴.۲۴ درصد از ارزش واردات انجام شده از كشور امارات بوده است.

كشور امارات در این سال ها بعنوان یكی از بندرگاه های ایران فعالیت می كند، به صورتی كه خیلی از كالاهایی كه مقرر است به ایران وارد شوند از كشورهای دیگر به امارات رفته و با استفاده از این كشور به ایران می آیند.

این در حالی است كه در نیمه نخست سال قبل دو میلیون و ۳۵۲ هزار تن كالا به ارزش پنج میلیارد و ۷۲۶ میلیون دلار از امارات به ایران وارد شده بود كه این مقدار از واردات ۱۲.۰۹ درصد از وزن و ۲۲.۷۴ درصد از ارزش كل واردات انجام شده ایران در این مدت را به خود اختصاص داده بود.

به این ترتیب مشاهده می گردد كه واردات كالا از امارات در نیمه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل از لحاظ وزنی ۱۲.۵۹ و از لحاظ ارزش دلاری ۳۰.۱۹ درصد كاهش یافته است.
1397/07/15
20:02:53
5.0 / 5
4520
تگهای خبر: كالا , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
تولیدو