استاندار ایلام:

التهابات بازار تا 2 ماه آینده فروكش می كند

التهابات بازار تا 2 ماه آینده فروكش می كند

تولیدو: ایلام - استاندار ایلام با اشاره به اینكه پیش بینی ها از كاهش التهابات بازار حداكثر تا 2 ماه آینده خبر می دهد، اظهار داشت: مدیران باید با مردم همراهی كنند و اجازه ندهند كه شرایط كنونی اقتصاد و گرانی در بازار باعث اجحاف در حق آنان شود.


به گزارش تولیدو به نقل از ایرنا، قاسم سلیمانی دشتكی روز یكشنبه در نشست هم اندیشی با اتحادیه های صنفی استان تصریح كرد: شیوه بگیر و ببند در بازار منسوخ شده و در این شرایط حساس كشور خیلی از مشكلات را می توان با استفاده از گفت وگو حل كرد.
وی تصریح كرد: مدیران حوزه بازار باید همواره با اصناف و بازاریان در ارتباط و گفت وگو باشند، مشكلات را رصد و به موقع برای آنها چاره جویی كنند تا مردم دغدغه ای در بازار و نابسامانی اوضاع آن نداشته باشند.

** بازایان خود در ساماندهی بازار نقش آفرینی كنند
استاندار ایلام اضافه كرد: بازاریان نقش مهمی در پیروزی انقلاب داشتند، صدای انقلاب اسلامی از بازار بلند شد، انقلاب فرزند بازار است، اگر این فرزند صدمه ببیند، بازار تمام سرمایه خویش را برای این فرزند خود فدا می كند.
سلیمانی دشتكی خاطرنشان كرد: همه ما در جریان مشكلات و شرایط كنونی هستیم و موظف ایم كه در این شرایط خاص مشكلات را برطرف نماییم.
وی افزود: دشمنان به دنبال ضربه زدن به انقلاب و تجزیه كشور بوده و با فشار بر مردم به دنبال فروپاشی نظام هستند تا از این مسیر قدرت ملی را بشكنند و با تقسیم ایران به كشورهای كوچك، آن را تحت سیطره خود در آورند.
استاندار ایلام اظهار داشت: در این شرایط باید به خاطر تقویت این انقلاب و كشور، دست در دست هم و با ایستادگی از این شرایط عبور نماییم چونكه شرایط امروز ما اصلا بدتر از دوران جنگ نیست چونكه آن دوران در ابتدای مسیر بودیم اما اكنون شرایط متفاوت بوده و پایه های نظام تثبیت شده است.

** التهابات بازار تا 2 ماه آینده فرو می نشیند
سلیمانی دشتكی افزود: التهابات بازار در حال فرو نشستن است و پیش بینی ها حاكی می باشد كه حداكثر تا 2 ماه آینده بازار به آرامش خواهد رسید.
استاندار ایلام یكی از اشكالات حوزه اقتصاد را دولتی بودن اقتصاد و حضور دولت در بازارها برشمرد و اظهار داشت: اعتقاد دارم كه باید حوزه اقتصاد را به مردم واگذار كرد چونكه هر بار كه به مردم اعتماد كرده ایم نتیجه ی بهتری را مشاهده كرده ایم كه نمونه آن را در جنگ، سازندگی و... دیده ایم.

** احتكار با انبارداری و بنكداری متفاوت است
وی اضافه كرد: در این شرایط كنونی باید ساز و كاری تعریف شود كه در بازرسی ها، احتكار با انبارداری و بُنَك داری اشتباه گرفته نشود.
استاندار ایلام خواهان انتقال صنوف آلاینده و مزاحم از شهر شد و تصریح كرد: نمایشگاه های اتومبیل، جوشكاری ها، آهن فروشی ها، مصالح ساختمانی ها و دیگر صنوف آلاینده باید هرچه زودتر از شهر خارج شوند.
وی افزود: تولید میدان میوه و تره بار در مركز استان باید در دستور كار شهرداری و دیگر نهادها مرتبط قرار بگیرد.
سلیمانی دشتكی با انتقاد از تعرفه های بالای نظام مهندسی ساختمان برای نظارت بر ساخت و سازها اظهار داشت: نهادهای نظارتی حتما نرخ بالای تعرفه های نظام مهندسی را در دستور كار قرار دهند و با متخلفان این حوزه برخورد شود.
استاندار ایلام با اشاره به وضعیت كشتارگاه های استان تصریح كرد: اهلیت سرمایه گذار این كشتارگاه از اول مشخص نشده بود و همین نااهل بودن سبب تعطیلی این كشتارگاه شده است و الان در حال رایزنی با سرمایه گذاران بخش خصوصی و دیگر نهادها هستیم تا به صورت اصولی راه اندازی شود.
وی تصریح كرد: ادارات و دستگاه های اجرایی استان باید تمام اقلام مورد نیاز و مصرفی خویش را از بازارهای استان تامین كنند تا بازاریان هم منتفع شوند.
7177/6119


1397/06/18
14:25:24
5.0 / 5
4570
تگهای خبر: اصناف , اقتصاد , بازار , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
تولیدو