تبادلات تجاری میان بنادر آذربایجان و ایران افزایش می یابد

تبادلات تجاری میان بنادر آذربایجان و ایران افزایش می یابد

تولیدو: نوشهر - مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی كشور اظهار داشت: بزودی تبادلات تجاری میان بنادر جمهوری آذربایجان و جمهوری اسلامی ایران افزایش می یابد.


به گزارش تولیدو به نقل از ایرنا، محمد راستاد روز دوشنبه در حاشیه بازدید مدیر عامل سازمان بنادر جمهوری آذربایجان و هیات همراه از بندر نوشهر در گفت و گو با خبرنگاران اضافه كرد: از آنجایی كه در گذشته مناسبات خوبی در ابعاد مختلف میان جمهوری آذربایجان و ایران وجود داشت طبیعتا سفر 2 روزه این هیات هم می تواند یك فرصت جهت استفاده مطلوب و بهینه از ظرفیت های موجود در بنادر شمالی با هدف افزایش تبادلات تجاری به شمار آید.
مدیرعامل سازمان بنادر جمهوری آذربایجان و شماری از معاونان او از روز گذشته با هدف بازدید از ظرفیت های بنادر شمالی وارد گیلان شدند و بعد از بازدید از بنادر انزلی، كاسپین و آستارا قبل از ظهر امروز وارد استان مازندران شدند و از بندر نوشهر بازدید كرده و مقرر است از بندر امیرآباد هم دیدن كنند.
مدیرعامل سازمان بنادر ودریانوردی كشور به توانمندی های منطقه ویژه اقتصادی بندر نوشهر اشاره نمود و اظهار داشت كه این بندر با ظرفیت تخلیه و بارگیری كالا به مقدار 5.4 میلیون تن در سال و هم گستره اراضی در حدود 80 هكتار شرائط مطلوبی برای تبادل كالا میان این بندر و جمهوری آذربایجان دارد.
راستاد اضافه كرد: از زمان شكل گیری دولت تدبیر و امید با بهره گیری از توان بخش خصوصی سرمایه گذاری های قابل توجهی در بندر نوشهر صورت گرفته و امروز این بندر با برخورداری از زیرساخت های قابل توجه و هم مخازن روغن خوراكی و سیلوی غلات توان آن را دارد تا در زمینه افزایش صادرات و واردات كالا با بنادر جمهوری آذربایجان همكاری بیشتری داشته باشد.
بنا بر گزارش های رسمی در جمهوری آذربایجان حدود پنج بندر، پایانه باكو، هوسان، دیوبندی، سنگچال و آلات فعالیت دارند.
كشور آذربایجان از نظر موقعیت جغرافیایی در قسمت جنوب رشته كوه های قفقاز وقسمت هایی از شمال رودخانه ارس واقع شده است و این كشور در كنار خود دریای خزر را داشته و با كشورهای ارمنستان، ایران، گرجستان، تركیه، روسیه و كشورهای دیگری كه در بخش های كناری دریای خزر قرار دارند، مرز مشترك خشكی و ابی دارد.
بندر و منطقه ویژه اقتصادی نوشهر از حدود 80 هكتار اراضی، ۱۱ پست اسكله تجاری، خدماتی، تجهیزات مناسب خشكی و دریایی برخوردار می باشد و این بندر نسبت به دیگر بنادر شمالی كشور موقعیت مناسبی دارد به نحوی كه شرائط برای ورود و پهلودهی كشتی های تجاری با ظرفیت بالغ بر ۶۵۰۰ تن در این بندر فراهم است.
اداركل بنادر و دریانوردی استان مازندران در منطقه ویژه اقتصادی نوشهر مستقراست.
7078 /1602/1899


1397/06/12
21:00:42
5.0 / 5
4323
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
تولیدو