ارزش پارچه وارداتی با نظر موسسه های استاندارد تعیین می گردد

ارزش پارچه وارداتی با نظر موسسه های استاندارد تعیین می گردد

تولیدو: تهران- گمرك جمهوری اسلامی ایران در بخشنامه ای تصریح كرد در كتاب مقررات صادرات و واردات ارزش همه پارچه های طبقه بندی شده برپایه نوع جنس، بافت و گراماژ (وزن یك مترمربع) ثبت شده است، ازاین رو باید به نظر موسسه های استاندارد توجه گردد.


به گزارش تولیدو به نقل از ایرنا، مدیركل دفتر بررسی و تعیین ارزش و تعرفه گمرك جمهوری اسلامی ایران امروز (شنبه) در بخشنامه ای به گمرك های اجرایی سراسر كشور شیوه ارزش گذاری پارچه های وارداتی بر مبنای نوع جنس، بافت، گرماژ را در سیستم تعیین ارزش (تی.اس.سی)* اعلام نمود.
براساس این بخشنامه باید علاوه بر تعیین ماهیت پارچه از جانب آزمایشگاه های استاندارد نوع جنس، بافت، گراماژ، عرض، درصد نخ به كار رفته و كاربرد آن مشخص شود.
در صورتی كه فاكتورها از چند ردیف تشكیل شده اند باید نظر آزمایشگاه های استاندارد به تفكیك ردیف ها مشخص شود. سپس با عنایت به تعرفه مشخص شده بر مبنای ارزش های ثبت شده در سامانه جامع امور گمركی ارزش ها (تی.اس.سی) تعیین شود.
به گزارش تولیدو به نقل از ایرنا، مدیركل مبارزه با قاچاق ارز و پولشویی ستاد مركزی مبارزه با قاچاق كالا و ارز چندی قبل اعلام نمود مصرف سالیانه كشور در بخش پوشاك، پارچه و پتو 1.8 میلیارد دلار است كه 5.5 میلیارد دلار در داخل تولید می گردد و 6.2 میلیارد دلار قاچاق است.
آنگونه كه مدیركل دفتر نساجی و پوشاك وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام نموده است سالیانه 80 هزار تن پارچه با استفاده از مناطق آزاد وارد می گردد و 50 هزارتن واردات رسمی صورت می گیرد. حدود 80 هزار تن هم واردات غیررسمی داریم.

...................................................
* Tarrif specification code
اقتصام*9132*1961*


1397/04/24
14:21:54
5.0 / 5
5133
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
تولیدو