افزایش ۱۸ هزار تومانی یك تیشرت ۳۰ هزار تومانی!

افزایش ۱۸ هزار تومانی یك تیشرت ۳۰ هزار تومانی!

تولیدو: عضو هیات مدیره اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاك اظهار داشت: به علت كمبود و گرانی نخ، پارچه و كاغذ پلاتر، شاهد افزایش قیمت یك تیشرت ۳۰ هزار تومانی به ۴۸ هزار تومان در بازار هستیم.مجید نامی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به اینكه تولیدكنندگان نساجی و پوشاك برای تهیه پارچه و نخ با مشكل كمبود و گرانی روبرو هستند، اظهار نمود: هر كیلوگرم نخ به مرز ۳۰ هزار تومان و هر كیلوگرم پارچه به مرز ۴۰ هزار تومان رسیده است درحالیكه نخ های هندی تا چندی قبل تنها ۱۴ هزار تومان قیمت داشت. این در شرایطی است كه نخ دوخت هم تا چندی قبل ۲۵۰۰ تومان قیمت داشت كه هم اكنون به مرز ۷۰۰۰ تومان رسیده است.

وی ادامه داد: یكی دیگر از عوامل گرانی در بازار این است كه خیلی از فعالان حوزه پوشاك واحدهای صنفی هستند كه پروانه بهره برداری ندارند و خیلی از آن ها نمی توانند ارز جهت تامین مواد اولیه دریافت نمایند.

نامی با اشاره به اینكه برخی معتقدند كه در شرایط فعلی باید قیمت ها افزایش یابد اظهار داشت: ما معتقدیم كه حتی اگر قیمت ها هم بالا برود امكان خرید وجود ندارد. مساله دیگر این است كه تولید كنندگان نمی توانند واحدهای خویش را تعطیل كنند چون كه مرخص شدن كارگرانی كه چند سال آموزش دیده اند اصلا منطقی نیست و ازاین رو در شرایط فعلی علی رغم هزینه كرد بالا با چنگ و دندان فعالیت خویش را ادامه می دهند.

وی اضافه كرد: مشكل دیگر این است كه امكان توقف مقطعی تولیدكنندگان نساجی و پوشاك هم وجود ندارد چون كه با عنایت به تامین پارچه زمستانی و تابستانی، هر كدام از آن ها باید در موعد مناسب تولید شود و به بازار برسد. علاوه بر این بحث مد هم وجود دارد و تاخیر در تولید می تواند به بازار تولید كنندگان لطمه بزند.

عضو هیات مدیره اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاك با اشاره به اینكه ماه آتی ماهی سرنوشت ساز برای تولید كنندگان نساجی و پوشاك است اظهار داشت: هم اكنون نمی دانیم كه بازار تحمل افزایش قیمت ها را دارد یا خیر و باید منتظر بمانیم و ببینیم واكنش مصرف كنندگان به افزایش قیمت ها چگونه خواهد بود.

به گزارش تولیدو به نقل از ایسنا، هر چند از ابتدای سال جاری افزایش قیمت پوشاك توسط فعالان این بخش رد می شد اما در نهایت مسائل پیش آمده طی مدت زمانی اخیر شرایط متفاوتی را برای تولید كنندگان نساجی و پوشاك رقم خورده است و به علت مسائل ارزی، كاهش قدرت خرید مردم و واردات غیر رسمی پوشاك به كشور شاهد افزایش بیش از ۵۰ درصدی قیمت پوشاك در بازار هستیم.1397/04/08
15:32:29
5.0 / 5
4646
تگهای خبر: بازار , تولید , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
تولیدو