گرانفروشان در سواحل مازندران زیر ذره بین بازرسان رفتند

گرانفروشان در سواحل مازندران زیر ذره بین بازرسان رفتند

تولیدو: ساری – آغاز فعالیت مستمر 20 اكیپ از بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران در طول سواحل این استان، گرانفروشان و دیگر متخلفان صنفی را در این عرصه ساحلی زیر ذره بین برده است.


به گزارش تولیدو به نقل از ایرنا، سواحل مازندران مهم ترین محدوده گردشگری این استان كه هر ساله بیش از 70 درصد از مسافران را دستكم یك بار به خود جذب می كند.
گران فروشی كالاهای مورد نیاز و عدم پایبندی به تعرفه های تعریف شده برای خدمات مانند تعرفه ورودی به طرح های سالمسازی، هزینه پاركینگ، كرایه سكوها، ویلاها و دیگر اقامتگاههای مجاز و همینطور نرخ مواد غذایی بویژه در رستوران ها در سال های گذشته همواره از مهم ترین گله مندی های گردشگران بوده است.
گزارش سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران هم نشان داده است كه گرانفروشی و عدم درج قیمت اصلی ترین تخلفات صنفی در این استان است كه از جانب مردم به بازرسی این سازمان گزارش می گردد.
طرح سالمسازی دریا هم اكنون در 95 نقطه از سواحل 338 كیلومتری مازندران در حال اجراست و تیم های بازرسی نهادهای مختلف امنیتی، بهداشتی، میراث فرهنگی و صنعت نظارت بر فعالیت مجموعه های عرضه دهنده خدمات در این نقاط نظارت دارند.
مدیر نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: حدود 20 اكیپ بازرسی تابستان امسال بر عرضه كالاها در واحدهای صنفی سواحل استان نظارت می كنند.
حسین اصغرزاده اضافه كرد: این اكیپ ها متشكل از بازرسان سازمان صنعت و اصناف هستند كه سواحل شهرستان های ساحلی را زیر نظارت خود دارند.
مازندران 15 شهرستان ساحلی دارد.
این مسئول اظهار داشت: در مدت فعالیت این اكیپ های ویژه، بازرسان با حضور در واحدهای صنفی موارد تخلف گرانفروشی، عدم درج قیمت و عدم صدور فاكتور را پیگیری می كنند ولی برای موفقیت در این زمینه نیازمند همكاری تك تك گردشگران و بومیان هستند.
اصغرزاده بیشترین تمركز بازرسان را بر رعایت قیمت كالاها و خدمات پر مصرف برشمرد و تصریح كرد كه بازرسان هرگونه تخلف در بازار را گزارش و پیگیری خواهند كرد.
وی از تمامی افرادی كه گذرشان به سواحل مازندران می افتد خواست تا تخلفات صنفی را به شماره 124 بعنوان راه ارتباطی مردم با بازرسان اعلام كنند.
او اضافه كرد: شهرودانی كه تمایل دارند تا از نتیجه گزارش دهی خود به سامانه 124 آگاه شوند، می توانند شماره تلفن خویش را هم هنگام ثبت گزارش در سامانه 124 درج كنند تا از نتیجه اقدامات انجام شده آگاه شوند.
اصغرزاده با اشاره به تجربه سال های گذشته در سواحل استان، اظهار داشت: بیشترین تخلف گزارش شده در تابستان هر سال، گرانفروشی است.
تیم های بازرسی صنوف تا آخر فعالیت طرح های سالمسازی در سواحل مازندران مستقر هستند.
طرح سالمسازی دریا از مازندران از اول خرداد فعال شد و تا آخر شهریور ادامه می یابد.
2096/1654


1397/04/06
14:49:36
5.0 / 5
4438
تگهای خبر: خدمات , سازمان , صنعت , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
تولیدو