بر اساس آمار گمرك

۹۷ درصد برنج های وارداتی، هندی و پاكستانی است

۹۷ درصد برنج های وارداتی، هندی و پاكستانی است

تولیدو: بیش از ۹۷ درصد از برنج های وارداتی به ایران پاكستانی و هندی هستند.به گزارش تولیدو به نقل از ایسنا، بر مبنای تازه ترین آمار گمرك از تجارت خارجی دو ماهه ایران، در این مدت ۱۷۷ هزار تن برنج نیمه سفید و سفیدشده از ایران به كشورهای خارجی صادر گردیده است كه ارزش صادرات این حجم از برنج به بیش از ۱۸۳ میلیون دلار می رسد.

همانطور كه می شد پیش یبنی كرد بیشترین میزان برنج های واردشده به ایران از دو كشور هند و پاكستان است و سایر كشورها سهم اندكی از صادرات برنج به ایران دارند.

در میان صادركنندگان برنج به ایران هند رتبه نخست را دارد، به طوریكه در این مدت دو ماهه از مجموع ۱۷۷ هزارتن برنج واردشده، ۱۳۲ هزار تن برنج از این كشور به ایران وارد شده است كه ارزش آن از مرز ۱۴۲ میلیون دلار هم گذشته است.

پس از هند، پاكستان هم میزان قابل توجهی از برنج وارداتی ایران را به خود مختص كرده است و در دو ماه ۴۱ هزار تن برنج به ایران صادر كرده است كه ارزآوری آن برای پاكستان رقمی در حدود ۳۸ میلیون دلار بوده است.

به این ترتیب می توان اظهار داشت كه ۹۷ درصد از كل حجم برنج واردشده به ایران از دو كشور پاكستان و هند است و از نظر ارزش هم همین وضعیت پابرجا می باشد.

این در حالی است كه واردات برنج نسبت به سال قبل در دو ماهه نخست سال جاری با كاهش همراه بوده است، به طوریكه در مدت مشابه سال قبل ۲۲۸ هزار تن انواع برنج به ارزش ۲۰۱ میلیون دلار به ایران وارد شده بود.

به این ترتیب می توان اظهار داشت كه واردات برنج امسال ۲۳ درصد نسبت به سال قبل كاهش داشته است.
1397/04/05
13:07:23
5.0 / 5
5674
تگهای خبر: صادرات , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
تولیدو