معاون وزیر صنعت:

احتكار خودرو غیرقابل تصور است

احتكار خودرو غیرقابل تصور است

تولیدو: معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: احتكار خودرویی كه برخی ها صحبت آن را به میان آوردند غیرقابل تصور است چون كه محصول تولید شده نمی تواند در انبار و یا سوله ای نگهداری شود.


محسن صالحی نیا در حاشیه سفر به اردبیل در گفت وگو با ایسنا در مورد صحبت بعضی از نمایندگان در باب احتكار خودروسازان اظهار نمود: بنده نمی دانم این مسایل را چه كسی مطرح می كند اما بعید به نظر می آید كه احتكاری را در تولید خودرو و یا عرضه آن شاهد باشیم.
وی تصریح كرد: خودروسازان ما به همان میزانی كه تولید می كنند فروش هم دارند و جایی برای نگهداری و یا احتكار انبوه خودرو در كارخانه ها وجود ندارد.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینكه فروش خودرو هم از سوی ایران خودرو و هم سایپا متوقف نیست، خاطرنشان كرد: هر دو شركت خودروسازی كشورمان سایت های خویش را باز كردند و خریداران می توانند نسبت به خریداری خودروهای پرفروش اقدام نمایند.
صالحی نیا در مورد افزایش قیمت خودرو هم اظهار داشت: خودرویی كه قیمت آن ۴۵ میلیون تومان بوده در یك ماه اخیر ۹.۶ درصد افزایش قیمت داشته است كه یك امر طبیعی است.
وی در مورد واردات خودرو هم بیان كرد: نمایندگی های رسمی برپایه مجوزهایی كه دارند می توانند واردات انجام دهند مشروط بر آنكه ارزشان تامین گردد.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در انتها اظهار داشت: هر چند در تامین ارز این واردكنندگان با مشكلاتی روبرو هستند اما با رایزنی كه با بانك مركزی داشتیم قول هایی دادند كه هر چه سریعتر ارز مورد نیاز این بخش را به قیمت مصوب تامین كنند.1397/04/01
12:15:02
5.0 / 5
4530
تگهای خبر: تولید , خودرو , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
تولیدو